Czy warto podpisać ugodę?

Wiele firm windykacyjnych, czy samych wierzycieli nalega na podpisywania przez dłużników ugód. Jedne kładą na ten aspekt większy, inne mniejszy nacisk, W tym przypadku Kruk wyjątkowo lubi proponować taką formę spłaty długu. A jeżeli i w ten sposób nie daje rady skłonić windykowanego do spłaty, przekazuje sprawę do bratniego funduszu Prokura, który dochodzi roszczenia w sądzie. Ale czy warto podpisać ugodę? Dobrze, że Pani Felicja była pod opieką naszej kancelarii oddłużeniowej. Dzięki temu dopilnowaliśmy, aby nie wykonywała żadnych nierozważnych kroków, które uniemożliwiłyby skuteczną obronę przed roszczeniem Prokura na prawie 2800 zł. Absolutnie nie zgadzaliśmy się na prowadzenie przez naszą Klientkę rozmów  z Krukiem, jasno określając nasze stanowisko. I mieliśmy rację. Sąd oddalił powództwo Prokura w całości.

Wierzyciel: Prokura NSFIZ
Wysokość długu: ok. 2.800,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Czy warto podpisać ugodę?

Proszę Państwa, nic bardziej mylnego niż twierdzenia, że nasza kancelaria prawna Portal Dłużnika nie zaleca podpisywania ugód z wierzycielami. Przecież jednym z głównych filarów naszej działalności oddłużeniowej jest prowadzenie negocjacji w wyniku, których są właśnie podpisywane porozumienia z wierzycielami naszych Klientów. A kiedy to robimy? Tylko wtedy, kiedy jednoznacznie stwierdzamy, że zobowiązanie jest bezsporne i za wszelką ceną nie należy dopuścić do eskalacji sporu. Taka próba sił mija się zupełnie z celem i nie przyniesie nic dobrego tylko wyrok zasądzający dla dłużnika.

Ugoda ma sens tylko wtedy, kiedy osoby kompetentne i znające się na oddłużaniu dojdą do wniosku, że tylko obranie takiej drogi pozwoli dłużnikowi zażegnać problem i wyjść obronną ręką z zadłużenia. W innym przypadku, gdy na przykład zobowiązanie zostało spłacone przedłużeniami, refinansowaniami, kapitał pożyczki został uregulowany lub zostało nabyte na drodze cesji przez innego wierzyciela, widzimy duże szanse na oddalenie przez sąd powództwa wierzyciela. Ale i tak ostateczną decyzję o linii obrony naszych Klientów podejmujemy po zapoznaniu się z dokumentami i oczywiście skonsultowaniu wszystkiego z głównymi zainteresowanymi czyli pozwanymi. Dzięki naszemu doświadczeniu bardzo często udowadniamy w sądzie, że właśnie wcale nie są oni dłużnikami.

Kolejna wygrana z Prokura NSFIZ

Czy warto podpisać ugodę z wierzycielem? W tym przypadku należało się bronić i to właśnie zrobiliśmy. Sprzeciw od nakazu zapłaty i skuteczna obrona procesowa dały wynik w postaci oddalenia powództwa w całości i zasądzenie od Prokura kosztów procesu.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Czy warto podpisać ugodę