• Home
  • Oddłużanie KRUK Prokura

Oddłużanie KRUK Prokura

Wśród naszych Klientów są osoby mające zadłużenie w KRUK, które otrzymały sądowy nakaz do zapłaty od Prokura NSFIZ. Zanim skontaktujesz się z wierzycielem i zaakceptujesz proponowaną ugodę, sprawdź, czy firma windykacyjna słusznie dochodzi wierzytelności. Możesz to zrobić z naszą pomocą. 

Czym są KRUK S.A. i Prokura NSFIZ?

KRUK S.A. to jedna z największych i najbardziej rozpoznawalnych firm windykacyjnych działających na terenie Polski, która zajmuje się przede wszystkim zarządzaniem wierzytelnościami. W skład Grupy KRUK wchodzą m.in. Kancelaria Prawna RAVEN, NOVUM Finance i KRUK TFI. Prokura Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (NSFIZ) należy do grupy kapitałowej KRUK S.A. Osoby, które mają niespłacone zobowiązania finansowe, mogą w każdej chwili otrzymać wezwanie do zapłaty od Prokura NSFIZ. Warto jednak wiedzieć, że istnieje skuteczne oddłużanie KRUK Prokura, które prowadzą kancelarie oddłużeniowe, takie jak Portal Dłużnika.

Czym zajmuje się Prokura?

Prokura jest upoważnieniem osoby trzeciej do dokonywania czynności prawnych w imieniu jakiegoś podmiotu. Windykacja KRUK upoważnia więc Fundusz Prokura NSFIZ, dając mu szerokie uprawnienia do działania w imieniu całej grupy kapitałowej. Prokura różni się od windykacji tym, że może podejmować działania, których celem jest odzyskanie długu, lecz nie upoważnia do prowadzenia windykacji.

Na czele grupy kapitałowej stoi KRUK S.A., czyli firma zajmująca się windykacją należności. Pod nią znajdują się inne podmioty, takie jak Kancelaria Prawna RAVEN, która zajmuje się wysyłaniem wezwań do zapłaty, czy Prokura NSFIZ, której zadaniem jest konstruowanie pozwów.

 

 

Wezwanie i nakaz do zapłaty – co możesz zrobić?

Windykacja KRUK polega na skupowaniu roszczeń od firm pożyczkowych i domaganiu się spłaty wierzytelności od dłużników. Jeśli otrzymasz wezwanie do zapłaty lub sądowy nakaz zapłaty od Prokura NSFIZ, zachowaj zimną krew i skontaktuj się z nami. Samodzielny kontakt z windykatorem może niestety zadziałać na Twoją niekorzyść, a niewiele osób wie, że firmy windykacyjne często niesłusznie dochodzą roszczeń.

Pamiętaj, że od otrzymania sądowego nakazu zapłaty masz 14 dni na złożenie sprzeciwu. Nie pisz go samodzielnie i nie zwlekaj – zgłoś się jak najszybciej do nas, a my przygotujemy skuteczny sprzeciw. W sprzeciwie od nakazu zapłaty można powołać się na wiele zarzutów, np. przedawnienie roszczenia, zapis na sąd polubowny czy nieistnienie zobowiązania. Po przeanalizowaniu Twojej sytuacji zaproponujemy najlepsze rozwiązanie. Mamy doświadczenie w procesowaniu się z Prokurą, a nasze wygrane sprawy pokazują, że windykacja KRUK Prokura to coś, z czym potrafimy walczyć. 

Windykuje KRUK, pozywa Prokura

KRUK jest jedną z największych firm windykacyjnych w Polsce, dlatego wielu dłużników obawia się, że nie ma żadnych szans w starciu z takim gigantem. Historie naszych Klientów pokazują jednak, że jest zupełnie inaczej, a zwycięstwo jest tam, gdzie jest racja. Przestrzegamy więc przed samodzielnym negocjowaniem i podpisywaniem ugód, które są tylko z pozoru korzystne. W wielu przypadkach można wypracować całkowite oddalenie powództwa, dlatego nie należy bez zastanowienia decydować się na tzw. mniejsze zło i spłatę zadłużenia KRUK. Firmy windykacyjne często dochodzą wierzytelności bezpodstawnie, co można wykazać w sądzie. Jeśli więc windykator naciska na ugodę, powinna nam się zapalić czerwona lampka – roszczenie jest najprawdopodobniej wątpliwej jakości, a KRUK wie, że może przegrać w sądzie.

Ugoda z wierzycielem może zaszkodzić dłużnikowi

Mogłoby się wydawać, że ugoda to dobry sposób na uniknięcie komornika. Owszem, o ile roszczenie jest zasadne, a inne metody nie przyniosłyby efektów. Warto jednak pamiętać, że ugoda z wierzycielem może pogrzebać szanse dłużnika na skuteczną obronę procesową. Dlaczego? Otóż niewywiązywanie się z płatności po podpisaniu ugody jest dla wierzyciela mocnym argumentem w sądzie – dłużnik uznał dług i podpisał ugodę, lecz nadal nie spłaca zadłużenia. Zanim podpiszesz umowę ugody z windykatorem, skonsultuj się więc z kancelarią oddłużeniową.

Oddłużanie KRUK Prokura – jak możemy pomóc?

Cesja długów, czyli przeniesienie wierzytelności z jednego podmiotu na inny, zwiększa szanse na sukces procesowy. W wielu przypadkach jesteśmy w stanie wykazać, że wierzyciel nie ma prawa do ubiegania się o odzyskanie długu, na przykład z powodu jego przedawnienia, błędów formalnych czy niezgodności z warunkami umowy podpisanej przez dłużnika. Zanim odpowiesz na pismo wierzyciela, skontaktuj się z nami.

Sprawdź, jak możemy pomóc:

  • przeanalizujemy dług – sprawdzimy, czy firma windykacyjna ma jakiekolwiek podstawy do ubiegania się o spłatę wierzytelności,
  • rozpoczniemy negocjacje z wierzycielem – jeśli sytuacja będzie dla Ciebie niekorzystna, w Twoim imieniu rozpoczniemy negocjacje z KRUK Prokura w celu wypracowania korzystnego porozumienia,
  • pomożemy sporządzić sprzeciw od nakazu zapłaty – jeśli otrzymasz sądowy nakaz zapłaty, masz 14 dni na wniesienie sprzeciwu, który pomożemy Ci napisać,
  • zajmiemy się obroną procesową – jeśli sprawa trafi do sądu, będziemy Cię reprezentować w sporze z KRUK Prokura.

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty od Prokura NSFIZ? Umów się na konsultację telefoniczną lub online i uzyskaj pomoc kancelarii oddłużeniowej!