• Home
  • Oddłużanie kredytów

Oddłużanie kredytów

Kredyt to sposób na spełnienie marzeń o własnych czterech kątach, samochodzie czy wakacjach. Problem pojawia się wtedy, gdy mamy problemy ze spłatą rat. Może się tak zdarzyć w przypadku utraty pracy albo problemów rodzinnych czy zdrowotnych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nikt nie zadłuża się z własnej woli, a za każdym długiem stoi jedyna w swoim rodzaju historia. Niestety wiele osób sięga po tzw. kredyty na oddłużenie lub kredyty bez BIK, które są rozwiązaniem krótkoterminowym – nie można przecież oddłużać się poprzez kolejne zadłużenia. 

Oddłużanie kredytów to sposób na wyjście z długów

Co robić w sytuacji, gdy nie dajesz sobie rady ze spłatą kredytów i obawiasz się, że za chwilę do Twoich drzwi zapuka komornik? Skutecznym i jedynym słusznym rozwiązaniem jest oddłużanie. Kredyty można na przykład skonsolidować lub skorzystać z innych metod oddłużeniowych, takich jak negocjacje z wierzycielami lub sankcja kredytu darmowego. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, skontaktuj się z naszą kancelarią – mamy kilkunastoletnie doświadczenie w oddłużaniu Polaków!

Być może zastanawiasz się, dlaczego niektórzy wychodzą z długów, a inni tkwią w nich przez całe życie i nie potrafią się wydostać ze spirali zadłużenia. Otóż ci pierwsi podchodzą do sprawy rozsądnie i szukają pomocy wśród specjalistów zajmujących się oddłużaniem. Z kolei ci drudzy bardzo często kierują się emocjami i stawiają na krótkotrwałe wsparcie w postaci kolejnego kredytu czy pożyczki. Takie postępowanie to niestety prosta droga do komornika. Jeśli masz długi, odstaw emocje na bok i zaufaj doświadczeniu ekspertów od oddłużania. Przygotujemy indywidualny plan działania i stopniowo będziemy wyciągać Cię z długów. Jedyne, czego potrzebujesz, to cierpliwość, która jest niezbędna do realizowania planu krok po kroku.

Na czym polega oddłużanie kredytu?

Oddłużanie kredytów to proces, który w 100% dopasowujemy do indywidualnej sytuacji każdego Klienta. Zanim przystąpimy do oddłużania, ustalamy m.in. wysokość długu, nazwy i liczbę wierzycieli, kwotę udzielonego kredytu, wpłaty własne, wpłaty za przedłużenia, wpłaty za refinansowania i zasady ubezpieczenia kredytu. 

Realizujemy trzy etapy oddłużania:

  1. Analiza umów kredytowych – na tym etapie przyglądamy się sytuacji finansowej dłużnika, dzięki czemu jesteśmy w stanie ustalić skuteczną strategię działania.
  2. Negocjacje z wierzycielami – profesjonalne negocjacje to w wielu przypadkach sposób na uniknięcie postępowania sądowego. Mamy wieloletnie doświadczenie w negocjacjach z bankami, firmami pożyczkowymi i wierzycielami wtórnymi, dlatego doskonale wiemy, jak rozmawiać, by wypracować warunki korzystne dla obu stron.
  3. Obrona procesowa – jeśli negocjacje nie przyniosą efektów, podejmujemy się reprezentowania naszych Klientów w sądzie.

Nie każda sprawa trafia do sądu, lecz jesteśmy zawsze przygotowani na taką ewentualność. Z nami możesz czuć się bezpiecznie – będziemy w Twoim imieniu rozmawiać z wierzycielami i w razie potrzeby zajmiemy się reprezentacją w sądzie. Potrzebujesz pomocy kancelarii oddłużeniowej? Umów się na konsultację telefoniczną lub konsultację online i zawalcz o swoją stabilność finansową!