• Home
  • Oddłużanie DeltaWise

Oddłużanie DeltaWise

Kontakt z firmami windykacyjnymi jest stresujący, zwłaszcza jeśli nie znasz metod działania takich podmiotów. Zamiast samodzielnie zmagać się z windykatorem, skontaktuj się z prawnikiem z naszej kancelarii oddłużeniowej i zyskaj profesjonalną pomoc podczas negocjacji, sporządzania sprzeciwu od nakazu zapłaty czy sporu sądowego. Pomożemy w kontakcie z każdą firmą windykacyjną, w tym również z DeltaWise.

Czym zajmuje się firma DeltaWise?

DeltaWise to estońska firma windykacyjna, która działa również w Polsce. Oferta przedsiębiorstwa jest skierowana do wierzycieli, którzy nie są w stanie odzyskać długu. DeltaWise skupuje wierzytelności, a następnie dochodzi roszczeń od dłużników poprzez wysyłanie wezwań do zapłaty czy kierowanie spraw do sądu. Cesja DeltaWise, czyli przejęcie wierzytelności od podmiotu pierwotnego, może się odbyć za plecami osoby zadłużonej, gdyż prawo nie wymaga poinformowania dłużnika o zmianie wierzyciela. Jeśli więc otrzymałeś pismo od DeltaWise, najpewniej oznacza to, że Twój dług został sprzedany firmie windykacyjnej. Co robić w takie sytuacji? Na pewno nie negocjować z windykatorem na własną rękę – zamiast tego skontaktuj się z nami. Mamy duże doświadczenie w negocjacjach i procesowaniu się z DeltaWise, o czym świadczą nasze wygrane sprawy.

Cesja DeltaWise – co zrobić, kiedy dług zmienia wierzyciela?

Wierzyciel wtórny, w tym przypadku firma DeltaWise, może otrzymać sądowy nakaz zapłaty, który trafi do dłużnika. Nie jest to jednak równoznaczne z koniecznością spłaty roszczenia – w ciągu 14 dni od otrzymania pisma dłużnik może złożyć sprzeciw od nakazu zapłaty. Należy to zrobić wspólnie z prawnikiem, który odpowiednio uzasadni sprzeciw. Niewiele osób wie, że cesja wierzytelności to swego rodzaju prezent dla dłużnika. Choć pisma od firm windykacyjnych wyglądają groźnie, podczas zakupu wierzytelności bardzo często popełnianych jest wiele błędów, które mogą przemówić na korzyść pozwanego. Wielokrotnie udało nam się wykazać, że firma windykacyjna DeltaWise dochodziła długu niesłusznie, czego efektem było całkowite oddalenie powództwa wraz z brakiem odsetek i brakiem kosztów procesowych.

Zanim pójdziesz na ugodę z DeltaWise

Firmy windykacyjne bardzo często oferują dłużnikom ugody, których celem jest odzyskanie należności. Windykator bardzo dobrze wie, że osoby zadłużone chcą za wszelką cenę uniknąć egzekucji komorniczej, dlatego ugodę traktują jako swoją szansę. Warto jednak wiedzieć, że bardzo często dochodzenie roszczeń jest bezpodstawne, co można wykazać w sądzie. Zanim więc pójdziesz na ugodę z DeltaWise, skonsultuj się z prawnikiem, który przeanalizuje Twoją sytuację i doradzi dalsze kroki. Bo po co spłacać dług na korzystnych zasadach, jeśli można całkowicie oddalić powództwo i nie zapłacić windykatorowi ani grosza? Należy też pamiętać, że podpisanie ugody może skutecznie uniemożliwić oddalenie powództwa w przyszłości, dlatego nie podejmuj żadnych działań na własną rękę.

 

 

Oddłużanie to nie zadłużanie

Naturalną reakcją na otrzymanie wezwania do zapłaty jest jak najszybsze pozbycie się windykatora. Wiele osób zastanawia się więc nad wzięciem chwilówki na spłatę długu. Należy jednak pamiętać, że jest to tylko dalsze zadłużanie, a nie oddłużanie. DeltaWise bardzo często bezpodstawnie dochodzi roszczeń, dlatego w pierwszej kolejności przekonaj się, czy otrzymane wezwanie do zapłaty jest w ogóle uzasadnione. Oczywiście nie musisz robić tego sam – możesz to zlecić naszym prawnikom z Portalu Dłużnika.

Oddłużanie DeltaWise – w czym możemy pomóc?

Czy wiesz, że firmy windykacyjne często nie mają podstaw do ubiegania się o spłatę długu i liczą na naiwność dłużnika? Nie dawaj im tej satysfakcji i skorzystaj z profesjonalnego wsparcia kancelarii oddłużeniowej. Zapoznamy się z Twoją sprawą i zaproponujemy najkorzystniejsze kroki. Pamiętaj, że nie warto zwlekać – w przypadku sądowego nakazu zapłaty masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu (czas ten liczy się od momentu otrzymania pisma). Mamy na koncie wiele wygranych spraw przeciwko DeltaWise, dlatego znamy słabe punkty tego przeciwnika i wiemy, jak z nim walczyć w sądzie.

Sprawdź, jak możemy Ci pomóc:

  • analiza sprawy – w pierwszej kolejności sprawdzimy, czy windykacja DeltaWise ma jakiekolwiek uzasadnienie,
  • negocjacje z wierzycielem – jeśli sytuacja będzie dla Ciebie niekorzystna, rozpoczniemy negocjacje z DeltaWise, by wypracować porozumienie,
  • sprzeciw od nakazu zapłaty – pomożemy skonstruować skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty (pamiętaj jednak, by zgłosić się do nas jak najszybciej po odebraniu pisma, gdyż na złożenie sprzeciwu masz tylko 14 dni),
  • obrona procesowa – jeśli sprawa trafi do sądu, będziemy Cię reprezentować w sporze z firmą windykacyjną DeltaWise.

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty od DeltaWise? Zanim skontaktujesz się z windykatorem, umów się na konsultację telefoniczną lub online i otrzymaj profesjonalną pomoc kancelarii oddłużeniowej. Przeanalizujemy Twoją sprawę i podpowiemy, co robić, by wyjść na prostą i nie dopuścić do egzekucji komorniczej.