Powództwo PRESCO NSFIZ oddalone w całości. Fundusz nie może wnosić o egzekucję komorniczą

Powództwo PRESCO NSFIZ zostało oddalone w całości po tym jak nasi prawnicy wnieśli sprzeciw od nakazu zapłaty w imieniu Pani Patrycji. Nasza Klientka otrzyma zwrot kosztów zastępstwa procesowego, nie musi też obawiać się spotkania z komornikiem.

Wierzyciel: P.R.E.S.C.O. Investment I NSFIZ
Wysokość długu: ok. 4300 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Rosnące długi

Długi Pani Patrycji to efekt pętli chwilówek – spirala zadłużenia zazwyczaj zaczyna się tak samo, czyli od niewielkiej pożyczki. Później jest kolejna pożyczka, i kolejna, zaczynają się pożyczki na spłatę wcześniejszych pożyczek. Błędne koło. Na końcu, gdy pożyczkobiorca jest już w zasadzie „ugotowany”, często pospłacał z dużą nawiązką długi, zaczynają się cesje wierzytelności. Tak właśnie było w tym przypadku. Naszym zdaniem Pani Patrycja została pozwana o dług, który nie istniał.

Fundusz NSFIZ

Firma pożyczkowa sprzedała dług funduszowi PRESCO NSFIZ. Niedługo później Pani Patrycja otrzymała powiadomienie o nakazie zapłaty. Jako pełnomocnicy Pani Patrycji, przygotowaliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty, wyłuszczając w nim dlaczego sądzimy, że dług jest bezzasadny. Sąd nie miał wyjścia i oddalił powództwo w całości.

Droga sądowa, czy negocjacje?

Z doświadczenia wiemy, że negocjacje to bardzo dobry sposób na poprawę sytuacji dłużnika. Dzięki rozmowom można doprowadzić do restrukturyzacji umowy w taki sposób, aby zobowiązanie zostało podzielona na mniejsze raty. Dzięki temu dłużnik może spłacać je spokojnie, bez obaw, że nie uiści kolejnego części. Wierzyciel natomiast ma gwarancję, że danej osobie zależy na wywiązaniu się z umowy. W niektórych sytuacjach negocjacje nie są możliwe, zwłaszcza, gdy wierzyciel wystąpi już na drogę sądową. Trudniej jest także dogadać się z firmami oferującymi chwilówki. Wtedy podejmujemy się obrony sądowej, reprezentując Klientów.

Przed podpisaniem umowy dokładnie wyjaśniamy warunki współpracy.

Zapraszamy do kontaktu -: pomoc@portal-dłużnika.pl  oraz na nasz profil na portalu Facebook: Facebook/Portal Dłużnika

Dokumenty w tej sprawie: