• Home
  • Oddłużanie Innovatio Risk Solutions

Oddłużanie Innovatio Risk Solutions

Działalność firm windykacyjnych polega na skupowaniu wierzytelności i dalszym dochodzeniu roszczeń od dłużników. Jedną z takich firm jest Innovatio Risk Solutions, z którą wielokrotnie mieliśmy już do czynienia. Otrzymałeś pismo, że masz dług w Innovatio Risk Solutions? Zamiast od razu odpisywać czy iść na ugodę, skonsultuj się z prawnikiem i dowiedz się, jakie kroki możesz podjąć, by wygrać spór.

Czym jest Innovatio Risk Solutions?

Innovatio Risk Solutions Ltd jest jedną z wielu firm windykacyjnych działających w Polsce. Działalność windykatora polega przede wszystkim na skupowaniu wierzytelności od firm pożyczkowych i prowadzeniu windykacji. Zgodnie z prawem cesja Innovatio Risk Solutions, czyli przekazanie wierzytelności z jednego podmiotu na drugi, nie wymaga informowania o tym dłużnika, dlatego Twój dług może przejść na inny podmiot zupełnie bez Twojej wiedzy. Jeśli jednak otrzymasz nakaz zapłaty od Innovatio Risk Solutions, w pierwszej kolejności skontaktuj się z nami. Powiemy Ci, jakie kroki podjąć, by jak najmniej sobie zaszkodzić, a nawet całkowicie uniknąć konieczności płacenia roszczenia. Mamy doświadczenie w negocjacjach i procesowaniu się z tą firmą, a historie naszych Klientów pokazują, że powództwo Innovatio Risk Solutions może być oddalone częściowo lub w całości.

Jak oddalić powództwo Innovatio Risk Solutions?

Czy wiesz, że sprzedaż długów do Innovatio Risk Solutions może ułatwić obronę procesową? Jest to związane z cesją wierzytelności, czyli procesem, który polega na przekazaniu długu z jednego podmiotu na drugi. W trakcie cesji wierzytelności może bowiem dojść do wielu zaniedbań formalnych – windykator może otrzymać niekompletne dokumenty, domagać się spłacenia przedawnionego długu czy działać wbrew warunkom umowy kredytowej, którą podpisał dłużnik. Nie przyjmuj więc długu bez zastanowienia i nie podpisuj ugody przed rozmową z prawnikiem – nasze wygrane sprawy pokazują, że pozew Innovatio Risk Solutions to nie koniec świata, a powództwo wytoczone przez windykatora można skutecznie oddalić.

Zanim podpiszesz ugodę z wierzycielem…

Firmy windykacyjne bardzo często proponują dłużnikom „korzystne” ugody, które mają ich uchronić przed kontaktem z komornikiem. Oczywiście nie ma nic złego w ugodach, jeśli roszczenie jest w pełni zasadne – co innego, gdy windykator domaga się na przykład spłacenia przedawnionego długu. Zdajemy sobie sprawę z tego, że otrzymanie wezwania do zapłaty od firmy windykacyjnej jest stresujące, nie mówiąc już o sądowym nakazie zapłaty. Pierwszą reakcją dłużnika jest często szukanie ugody, na co tylko czeka windykator. Zanim podpiszesz ugodę z wierzycielem, skontaktuj się z prawnikiem od oddłużania. Jeśli bowiem podpiszesz ugodę, lecz w dalszym ciągu nie będziesz spłacać zadłużenia, Twoje szanse na wygraną w sądzie znacznie zmaleją.

 

 

Wezwanie do zapłaty od windykatora – co zrobić?

Oddłużanie Innovatio Risk Solutions polega na pozbyciu się długu, na przykład poprzez negocjacje czy udowodnienie, że windykator dochodzi wierzytelności niesłusznie. Dłużnicy bardzo często nie mają wystarczającej wiedzy na temat metod windykatorów, dlatego nie są w stanie samodzielnie oddalić powództwa. Co innego kancelaria oddłużeniowa, która specjalizuje się w obronie procesowej dłużników.

Po otrzymaniu pisma od windykatora pamiętaj, że nie jesteś sam. Przygotuj komplet dokumentów i napisz lub zadzwoń do nas – przeanalizujemy Twoją sprawę i podpowiemy, co robić. Prowadziliśmy już dziesiątki spraw przeciwko Innovatio Risk Solutions, a w wielu z nich udało nam się całkowicie oddalić powództwo, a także wywalczyć brak odsetek i brak kosztów procesowych. Aby przekonać sąd, konieczne są twarde argumenty, które może wysunąć doświadczony prawnik zajmujący się oddłużaniem.

Oddłużanie Innovatio Risk Solutions – jak możemy pomóc?

Celem naszej kancelarii oddłużeniowej jest przywrócenie Polakom stabilności finansowej. Wiele osób zgłasza się do nas po otrzymaniu wezwania do zapłaty lub sądowego nakazu zapłaty. Podczas rozmowy często zauważamy dezorientację, gdyż nie każdy wie, że przejęcie długu przez windykatora (cesja wierzytelności) nie wymaga informowania dłużnika. Na spokojnie wyjaśniamy sytuację i nakreślamy dostępne możliwości.

Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić:

  • analiza długu – w pierwszej kolejności sprawdzimy, czy nakaz zapłaty Innovatio Risk Solutions jest w ogóle zasadny,
  • negocjacje z wierzycielem – jeśli sytuacja będzie dla Ciebie niekorzystna, rozpoczniemy negocjacje z Innovatio Risk Solutions, aby wypracować korzystne porozumienie,
  • sprzeciw od nakazu zapłaty – pomożemy Ci uzasadnić sprzeciw od nakazu zapłaty; pamiętaj, że od momentu otrzymania sądowego nakazu zapłaty masz tylko 14 dni na złożenie sprzeciwu,
  • obrona procesowa – jeśli sprawa trafi do sądu, będziemy Cię reprezentować w sporze z Innovatio Risk Solutions.

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej Innovatio Risk Solutions? Umów się na konsultację telefoniczną lub online i otrzymaj profesjonalną pomoc prawnika!