• Home
  • Oddłużanie Alektum

Oddłużanie Alektum

Alektum jest jedną z firm windykacyjnych działających na polskim rynku. Sprzedaż długów Alektum to działanie, na które decyduje się wiele firm pożyczkowych. Nabywając dług, Alektum otrzymuje też prawo do dochodzenia roszczeń. Nie zawsze oznacza to jednak, że musisz spłacić firmę windykacyjną – jeśli otrzymasz pismo od Alektum, skontaktuj się najpierw z nami. Pomożemy!

Czym jest Alektum Capital?

Alektum Capital II AG to fundusz sekurytyzacyjny z siedzibą w Szwajcarii, który działa również na terenie Polski. Choć nie jest to podmiot tak popularny jak inne firmy windykacyjne, w ciągu ostatnich lat wielu Klientów zgłaszało się do nas właśnie z powodu Alektum. Windykator zajmuje się przede wszystkim dochodzeniem wierzytelności kupionych wcześniej od firm pożyczkowych – roszczenia te bardzo często są przedawnione, dlatego po otrzymaniu pisma od Alektum warto odezwać się do nas.

Czym jest cesja długów Alektum?

Cesja wierzytelności polega na sprzedaniu długu innemu podmiotowi. Cesja długów dokonywana na rzecz Alektum jest zwykle przeprowadzana za plecami dłużnika, dlatego osoba zadłużona nawet nie wiem, że podlega innemu wierzycielowi. Wynika to z faktu, iż zgodnie z prawem nie ma obowiązku informowania dłużnika o cesji wierzytelności. Jeśli więc otrzymałeś pismo od Alektum, oznacza to, że Twój dług został wykupiony przez firmę windykacyjną. Wraz z długiem Alektum nabywa dane osoby zadłużonej w celu dochodzenia zapłaty – przekazywanie danych osobowych w ramach cesji wierzytelności jest zgodne z Kodeksem cywilnym.

 

 

Jak wygląda proces windykacji po odkupieniu długu?

Sprzedaż długów Alektum to sposób na pozbycie się wierzytelności przez firmę pożyczkową. W ten sposób dłużnik podlega nowemu wierzycielowi, czyli firmie windykacyjnej. Standardowo należy się spodziewać wezwania do zapłaty – zamiast odpowiadać windykatorowi, zgłoś nam swoją sprawę i pozwól sobie pomóc. Nie wnioskuj samodzielnie o rozłożenie długu na raty czy umorzenie wierzytelności. Nie reaguj też emocjonalnie. Może się bowiem okazać, że wezwanie do zapłaty jest nieważne – dzieje się tak na przykład wtedy, gdy doszło do przedawnienia długu.

W przypadku otrzymania sądowego nakazu zapłaty konieczna jest szybka reakcja – od otrzymania dokumentu masz 14 dni na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty. Taki sprzeciw warto napisać wspólnie z prawnikiem, który wie, w jaki sposób uzasadnić pismo. Sprzeciw złożony po upływie 14 dni zostanie odrzucony przez sąd, dlatego jak najszybciej po otrzymaniu nakazu zapłaty skontaktuj się z naszym prawnikiem.

Jak wygrać z Alektum Capital?

Zadłużenie w Alektum, które powstaje po odkupieniu długu od firmy pożyczkowej, nie jest sytuacją bez wyjścia. Najważniejsze jest wsparcie doświadczonej kancelarii oddłużeniowej, która wie, w jaki sposób działają windykatorzy. Aby Alektum mogło wygrać w sądzie, musi udowodnić, że pozew jest w pełni uzasadniony, a wierzyciel jest w stanie udokumentować nabycie wierzytelności w firmie pożyczkowej (podmiot pierwotny). Jak pokazują wygrane sprawy z Alektum, w wielu przypadkach udaje nam się w całości oddalić powództwo i wywalczyć dla Klienta brak odsetek oraz brak kosztów procesu. Aby to było możliwe, trzeba wykazać, że Alektum niesłusznie dochodzi roszczenia. Bardzo trudno dokonać tego samodzielnie – znacznie łatwiej z prawnikiem, którego specjalnością jest oddłużanie Alektum.

Czy sprzedaż długów do Alektum może ułatwić obronę w sądzie?

Cesja długów i zmiana wierzyciela to czynności w pełni legalne i zgodne z polskim prawem. Każdy dłużnik mający przeterminowane zadłużenie może więc otrzymać sądowy nakaz zapłaty. Ważna jest jednak reakcja – choć to trudne, należy zachować zimną krew i skonsultować się z prawnikiem, by jak najszybciej przygotować skuteczny sprzeciw od nakazu zapłaty. Lekceważenie pisma to najgorsza opcja, która może jedynie skomplikować sytuację dłużnika. Osoby zadłużone często nie zdają sobie sprawy, jak wiele pozwów o zapłatę można skutecznie podważyć – potwierdzają to wygrane przez nas sprawy, w których sądy oddaliły lub ograniczyły powództwo.

Cesja długów zwiększa szanse na sukces procesowy z kilku powodów:

  • firma windykacyjna może mieć niekompletne dokumenty,
  • w procesie cesji wierzytelności może dojść do działań budzących wątpliwości prawne,
  • dochodzenie wierzytelności może być niezgodne z warunkami umowy kredytowej, którą podpisał dłużnik,
  • dług może być przedawniony,
  • postępowanie windykacyjne może być prowadzone nieprawidłowo.

Oddłużanie Alektum – jak możemy pomóc?

Do prawnika specjalizującego się w oddłużaniu warto się zwrócić od razu po otrzymaniu wezwania do zapłaty lub sądowego nakazu zapłaty.

Oto co możemy dla Ciebie zrobić:

  • analiza zadłużenia – przeanalizujemy pismo i sprawdzimy, czy firma windykacyjna ma podstawy do ubiegania się o spłatę,
  • negocjacje z wierzycielem – jeśli sytuacja będzie niekorzystna dla dłużnika, zajmiemy się negocjacjami z Alektum w celu wypracowania porozumienia,
  • sprzeciw od nakazu zapłaty – po otrzymaniu sądowego nakazu zapłaty masz 14 dni na wniesienie sprzeciwu, który pomożemy Ci napisać,
  • obrona procesowa – jeśli sprawa trafi do sądu, będziemy Cię reprezentować w sporze z Alektum.

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty od Alektum Capital? Umów się na konsultację telefoniczną lub online i daj sobie pomóc!