Oddłużanie pożyczek

Zaciągnąłeś kilka pożyczek i teraz masz problem z ich spłatą? Najgorsze, co możesz zrobić, to wzięcie kolejnej pożyczki na spłatę poprzednich zadłużeń. W ten sposób jedynie odroczysz płatność i wpadniesz w tzw. spiralę zadłużenia. Jest to sytuacja, kiedy dłużnik wpada w coraz większe długi, gdyż spłaca je poprzez zaciąganie nowych pożyczek. Pamiętaj więc, że oddłużanie to nie pożyczanie, a jedynym skutecznym sposobem na odzyskanie stabilności finansowej jest skorzystanie z pomocy kancelarii oddłużeniowej, która ułoży skuteczny plan działania. Specjalnością Portalu Dłużnika jest oddłużanie pożyczek. Pomożemy w każdej sytuacji – bez względu na to, czy masz problem ze spłatą kilku, czy też kilkunastu pożyczek. Jedyne, czego potrzebujesz, to cierpliwość i chęć wyjścia z długów. Wspólnie z nami możesz zawalczyć o swoją płynność finansową!

Czym różni się pożyczka od kredytu?

W języku potocznym „pożyczka” i „kredyt” to określenia stosowane zamiennie, choć w rzeczywistości są to różne usługi finansowe. Umowa pożyczki jest umową cywilnoprawną, regulowaną przepisami kodeksu cywilnego i ustawy o kredycie konsumenckim. Pożyczka nie musi być udzielona przez bank, może jej również udzielić firma pożyczkowa (parabank) czy osoba fizyczna (nawet sąsiad). Uzyskane środki można wydać na dowolny cel, a każda umowa pożyczki na kwotę powyżej 500 zł powinna być zawarta na piśmie. 

 

Z kolei kredyt jest czynnością bankową regulowaną przepisami prawa bankowego. W umowie kredytowej ustala się cel, na jaki mają zostać przeznaczone środki, a pieniądze trzeba wykorzystać zgodnie z warunkami umowy (np. na samochód, remont czy mieszkanie). Umowa musi być sporządzona w formie pisemnej, bez względu na kwotę. Do wydawania kredytów upoważnione są wyłącznie banki i SKOKi.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku kredytów konsumenckich, które są zaciągane w wysokości do 255 550 zł (lub równowartości tej kwoty w walucie innej niż złoty) – za umowę o kredyt konsumencki uważa się m.in. umowę pożyczki, umowę kredytu czy umowę o kredyt odnawialny. Kredytami konsumenckimi są więc pożyczki i kredyty oferowane konsumentom zarówno przez firmy pożyczkowe, jak i banki czy SKOKi. Do tego typu umów odnosi się ustawa o kredycie konsumenckim.

Oddłużanie a pożyczki dla zadłużonych

Wiele firm pożyczkowych oferuje „pożyczki dla zadłużonych” lub „pożyczki bez BIK”. Są to atrakcyjne i łatwo dostępne produkty, które jednak rozwiązują problemy dłużnika zaledwie na krótką chwilę. Jeśli dziś weźmiesz pożyczkę na spłatę długów, prawdopodobnie za miesiąc znajdziesz się w tym samym miejscu. Takie pożyczanie może nie mieć końca, a do zadłużenia należy doliczyć jeszcze koszty dodatkowe za opóźnienia w spłacie. Oddłużanie pożyczki wspólnie z Portalem Dłużnika polega na czymś zupełnie innym. My nie dajemy Ci pieniędzy na spłatę długów, lecz analizujemy Twoją sytuację i układamy długoterminowy plan wyjścia z zadłużenia. Znamy skuteczne metody oddłużeniowe i potrafimy wprowadzić je w życie, a w przeciwieństwie do wielu dłużników nie boimy się rozmawiać z wierzycielami – profesjonalne negocjacje mogą przynieść naprawdę zadowalające rezultaty!

Na czym polega oddłużanie pożyczek?

Oddłużanie pożyczek jest procesem, który każdorazowo dopasowujemy do sytuacji Klienta. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie ma dwóch takich samych długów, dlatego nasi eksperci biorą pod uwagę szereg czynników. Przed przystąpieniem do oddłużania analizujemy umowy kredytowe, ustalając między innymi wysokość zadłużenia, łączną kwotę pożyczek, nazwy i liczbę wierzycieli, wpłaty własne, wpłaty za przedłużenia i refinansowania oraz zasady ubezpieczenia pożyczek. Gdy już wiemy, jaka jest sytuacja dłużnika, podejmujemy negocjacje z wierzycielami, czyli bankiem, firmą pożyczkową lub wierzycielem wtórnym. Mamy wieloletnie doświadczenie w negocjacjach, dlatego wiemy, jak rozmawiać, by wypracować warunki korzystne dla obu stron. Jeśli zajdzie taka potrzeba, podejmujemy się obrony procesowej – nie zawsze do niej dochodzi, lecz zawsze jesteśmy gotowi na reprezentowanie Klientów w sądzie. Nasza skuteczność wynosi 70-80%, co daje wiele tysięcy wygranych spraw rocznie. 

Oddłużanie a konsolidacja pożyczek

Dłużnicy, którzy spłacają kilka pożyczek równocześnie, bardzo często zastanawiają się nad zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego. Jest to kredyt przeznaczony na spłatę bieżących zadłużeń, którego celem jest obniżenie miesięcznej kwoty poprzez wydłużenie okresu spłaty. Oddłużanie pożyczki nie powinno się odbywać w ten sposób – kredyt konsolidacyjny jest bowiem kolejnym zobowiązaniem, a do tego długoterminowym. Jeśli masz problem ze spłatą pożyczek, skąd pewność, że uda Ci się spłacać w terminie kredyt konsolidacyjny, będący połączeniem wszystkich obecnych zobowiązań? Znacznie lepszym rozwiązaniem są negocjacje z wierzycielami mające na celu zmianę warunków umowy, zmniejszenie wysokości zobowiązania czy umorzenie części zadłużenia. Od wielu lat zajmujemy się oddłużaniem pożyczek i znamy najskuteczniejsze metody, do których z pewnością nie należy konsolidacja. 

Pożyczka a sądowy nakaz zapłaty

Dostałeś sądowy nakaz zapłaty? Nigdy go nie lekceważ! Pamiętaj, że masz 14 dni od momentu otrzymania pisma na złożenie sprzeciwu od nakazu zapłaty – po tym czasie mogą Ci zostać postawione zarzuty. Znaj swoje prawa, nie bój się sądu i zacznij się bronić! Po otrzymaniu sądowego nakazu zapłaty jak najszybciej skontaktuj się z nami – przygotujemy rzeczowy sprzeciw od nakazu zapłaty i zajmiemy się Twoimi sprawami. Zignorowanie nakazu zapłaty może skutkować jego prawomocnością, co jest prostą drogą do egzekucji komorniczej. Jeśli chcesz tego uniknąć, jak najszybciej zareaguj na pismo z sądu i przekaż sprawę mecenasom z Portalu Dłużnika, którzy podejmą odpowiednie kroki i rozpoczną oddłużanie pożyczek.

Pomagamy również w przygotowaniu dokumentacji, złożeniu sprzeciwu od nakazu zapłaty i dopełnieniu wszelkich formalności. Podejmij decyzję o odzyskaniu stabilności finansowej i umów się na konsultacje telefoniczne i konsultacje online – my nie oceniamy, my oddłużamy!