• Home
  • Różne
  • Dwie platformy pożyczkowe i jedna spółka Solven Finance

Dwie platformy pożyczkowe i jedna spółka Solven Finance

Niektórym pożyczkodawcom nie wystarcza jedna platforma pożyczkowa za pośrednictwem, której prowadzą swoją działalność. Do takich firm należy spółka Solven Finance, która udziela pożyczek na dwóch platformach: Solven i Polożyczka. Nie zaprzeczamy, że to co należne wierzycielowi należy mu zapłacić, ale przed wysokimi kosztami należy się bronić. W sprawie naszej Klientki mecenasi z Portalu Dłużnika, uważali że powinna zapłacić to co pożyczyła, ale pozostałe opłaty budziły nasze uzasadnione wątpliwości. Jako pełnomocnicy Pani Haliny postanowiliśmy się temu przeciwstawić. Zrobiliśmy to skutecznie, ponieważ spółka Solven Finance nie dostanie od naszej Klientki 2700 zł, tylko niespełna 980 zł z tego co faktycznie pożyczyła. Taki właśnie wyrok został wydany przez sąd.

Wierzyciel: Solven Finance Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok.2.700,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Dopłata do kapitału pożyczki 973,22 i oddalenie w pozostały zakresie

Instytucje finansowe nie powinny działać na niekorzyść swoich Klientów

Instytucje finansowe są zobligowane przez ustawodawcę do działania zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce. Określony jest chociażby limit kosztów. Regulacje prawne ustalają wysokość maksymalnych odsetek, kosztów pozaodsetkowych których pożyczkodawcy nie mogą przekraczać. Jeżeli tak się dzieje, muszą liczyć się z wysokimi karami. Już niejednokrotnie prezes UOKiK za stosowanie niedozwolonych praktyk, nakładał ogromne kary pieniężne na instytucje finansowe. Ale niestety, to co widzimy w naszej codziennej pracy, pokazuje, że wcale nie wyciągają z tego wniosków i za nic mają dobro konsumentów. Znając bardzo dobrze specyfikę tego rynku wiemy, że łamanie praw konsumentów nie skończy się szybko. To co by powstrzymało nieetyczne działania to chyba tylko całkowity zakaz prowadzenia działalności finansowej poza sferą sektora bankowego, chociaż i ten nie jest bez grzechu.

Portal Dłużnika też przykłada swoją cegiełkę walcząc z nieuczciwymi praktykami, broniąc dłużników w sądach przed zawyżonymi kosztami pożyczek.

Spółka Solven Finance i dopłata do kapitału pożyczki

Pani Halina miała szczęście, że od razu trafiła pod skrzydła specjalistów z kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika. Po analizie wszystkich dokumentów, bardzo szybko zauważyliśmy, że co prawda do spłaty kapitału pożyczki jeszcze co nieco brakuje, ale pozostałe koszty, których domagał się spółka Solven Finance wołały o pomstę do nieba. Poszliśmy tym tropem, skupiając się na oddaleniu pozostałych kosztów. Jak widać nasza strategia się opłaciła. Dopłata do niespłaconego kapitału i temat zamknięty.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

spółka Solven Finance