Windykacja długu to konsekwencja zaległości

Pan Błażej zdawał sobie sprawę, że windykacja długu to konsekwencja zaległości w spłacie pożyczki pozabankowej, którą prowadziła firma Kruk. Istotnie nasz Klient nie zapłacił całej kwoty, która znajdowała się w umowie, ale czy rzeczywiście był jeszcze coś dłużny? Oczywiście, aby to ustalić, musieliśmy zapoznać się z pozwem, który wniosła do sądu Prokura i potwierdzeniami wpłat na rzec zaciągniętego zobowiązania. Istotnie w naszej ocenie, mężczyzna zapłacił firmie pożyczkowej nawet więcej niż powinien. Z pewnością kwota dochodzona przez fundusz sekurytyzacyjny nie miała związku ze stanem faktycznym sprawy. W związku z tym, wnosząc sprzeciw od sądowego nakazu zapłaty, podważyliśmy zasadność całego roszczenia. W rezultacie sąd wydał wyrok oddalający w całości powództwo Prokura.

Powód: Prokura NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu: 3.155,94 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Nie regulujesz terminowo zaciągniętych zobowiązań? Windykacja długu to konsekwencja zaległości w spłatach

Wielu zadłużonych obrusza się, kiedy zaraz po powstaniu zaległości w spłacie, wierzyciel podejmuje kroki w celu wyegzekwowania długu. Bez wątpienia nie ma w tym nic dziwnego i ma on pełne prawo do tego typu czynności. Bezsprzecznie windykacja długu to konsekwencja zaległości w spłatach zaciągniętego zobowiązania. Z pewnością trzeba liczyć się z tym, że będziemy windykowani i nie mamy wpływu na to, kiedy te czynności się rozpoczną. Godnym uwagi jest fakt, że działania mające na celu wyegzekwowanie płatności, nie mogą godzić w godność konsumenta. Windykator nie ma prawa przekazywać nam nieprawdziwych informacji, nękać telefonami, ani zastraszać. Niewątpliwie musimy zgodzić się z tym, że niestety w wielu przypadkach, te zasady nie są przestrzegane.  Może w końcu doczekamy się zapowiadanej przez rząd ustawy, która ucywilizuje rynek windykacyjny.

Klient naszej kancelarii oddłużeniowej wygrywa proces z powództwa Prokura

A tymczasem my reprezentujemy w sadzie pozwanego przez Prokura i wygrywamy ten proces. W wyniku podjętych czynności prawnych przez pełnomocnika naszego Klienta, zapada korzystny dla niego wyrok. Powództwo Prokura upada w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Windykacja długu to konsekwencja zaległości

Windykacja długu to konsekwencja zaległości