Mity dotyczące płatności ratalnych

Mity dotyczące płatności ratalnych, spowodowały także dodatkowe zadłużenie u Pani Weroniki. Z pewnością, gdyby kobieta nie wierzyła w to, że spłata pożyczki rozłożona w czasie jej pomoże, nie zaciągnęłaby kolejnego finansowania. Oczywiście o tym, że popełniła błąd, zorientowała się po pewnym czasie, kiedy przyszedł czas płacenia kolejnej raty. Niewątpliwie w tej sytuacji powstało kolejne zobowiązanie, które nie zostało spłacone do końca. W rezultacie wierzyciel pierwotny dokonał cesji na rzecz Kancelarii Prawnej – Inkaso WEC, a ta wniosła do sądu pozew o zapłatę 6.825,00 zł. W wyniku podjętej obrony, uzyskaliśmy wyrok, nakazujący naszej Klientce, zapłatę niespłaconego kapitału pożyczki. Sąd oddalił koszty wykraczające ponad tę kwotę, które wynosiły 4.065,07 zł.

Powód: Kancelaria Prawna – Inkaso WEC S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 6.825,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Zasądzono 2.759,93, oddalenie powództwa w pozostałym zakresie, brak kosztów procesu   

Mity dotyczące płatności ratalnych, powodują dużo problemów związanych ze spłatą zobowiązań

Nie mamy pojęcia skąd wzięło się przekonanie, że pożyczkę rozłożoną w czasie łatwiej się spłaca. Przede wszystkim tego typu mity dotyczące płatności ratalnych, robią dużo złego, szczególnie już zadłużonym konsumentom. Oczywiście, kiedy mamy porządny zapas w budżecie i otrzymamy kredyt, comiesięczna spłata jednej raty nie spowoduje katastrofy. Ale w chwili, gdy już jesteśmy zadłużeni, każde dodatkowe obciążenie, pociągnie nas na dno. Niewątpliwie wówczas nie ma już znaczenia, czy to będzie krótkoterminowa chwilówka, czy pożyczka ratalna. Istotnie w chwili utraty płynności finansowej, nawet z pozoru niewinnie wyglądająca kwota raty, stanie się kolejnym długiem. Ponieważ z każdym miesiącem zadłużenie będzie rosło z każdym miesiącem, długi urosną jak bańka mydlana, aż w końcu wszystko pęknie. Dlatego zapamiętajmy raz na zawsze, że żadna pożyczka, nawet ta ratalna, nie pomoże nam wyjść z długów.

Sąd ogranicza powództwo Kancelarii Prawnej – Inkaso WEC

W prezentowanej dzisiaj sprawie, sędzia wydający wyrok, oddalił wszystkie koszty, które wykraczały ponad udzielony kapitał pożyczki, W rezultacie nasza Klientka zapłaci Kancelarii Prawnej – Inkaso WEC 2.759,93 zł, zamiast dochodzonych procesowo 6.825,00 zł.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Mity dotyczące płatności ratalnych

Inne ostatnio wygrane sprawy z Kancelarią Prawną – Inkaso WEC:

Mity dotyczące płatności ratalnych