Przyspieszone postępowanie układowe

Kiedy firma naszego Klienta zaczęła tracić płynność finansową, postanowił zwrócić się do naszej kancelarii oddłużeniowej po pomoc prawną. Istotnie sam nie wiedział, jaką drogą powinien iść, aby uratować swoją działalność. W związku z tym, po analizie jego sytuacji, doszliśmy do wniosku, że może skorzystać z innego rozwiązania niż upadłość. Z pewnością w jego przypadku przyspieszone postępowanie układowe, okazało się najkorzystniejszym rozwiązaniem. Bez wątpienia dzięki podjętym czynnościom prawnym, nie straci swojej firmy. Oczywiście dzięki zawartym porozumieniom z wierzycielami, spłaci powstałe zadłużenie i będzie mógł dalej prowadzić swoją działalność gospodarczą. Godnym uwagi jest fakt, że przez kilka miesięcy żaden z wierzycieli nie otrzyma prawa do wszczęcia egzekucji komorniczej.     

Wartość długu: 388.000,00 zł
Zadanie: Wniesienie do sądu wniosku o przyspieszone postępowanie układowe
Uzyskany efekt: Postanowienie o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego z wniosku dłużnika prowadzącego działalność gospodarczą

Oddłużanie przedsiębiorców

Przyjęło się, że zadłużony przedsiębiorca ma tylko jedno rozwiązanie, aby wyjść z długów. Oczywiście wszyscy wówczas myślą o upadłości, ale rzeczywiście w określonych sytuacjach jest także inne rozwiązanie. Niewątpliwe mamy w tym miejscu na myśli przyspieszone postępowanie układowe. Istotnie, może mieć ono miejsce, kiedy suma wszystkich wierzytelności spornych nie przekracza 15% ogólnej sumy wierzytelności uprawnionych do głosowania nad układem. W tym miejscu należy zaznaczyć, że takowe głosowanie wierzycieli odbywa się już po wydaniu postanowienia przez sąd. Ważnym aspektem jest to, że nad zgromadzeniem wierzycieli czuwa wyznaczony nadzorca sądowy. Z pewnością należy także wspomnieć o tym, że ta forma oddłużania polega na restrukturyzacji, a nie likwidacji przedsiębiorstwa czy firmy.  Bez wątpienia dzięki temu można uratować często dorobek nawet wielu pokoleń i po wyjściu z kryzysu, dalej aktywnie działać.

Przyspieszone postępowanie układowe

Pomogliśmy naszemu Klientowi, kiedy jego firma zaczęła mieć kłopoty finansowe. W rezultacie wnieśliśmy do sądu wniosek o ogłoszenie przyspieszonego postępowania układowego. W wyniku podjętych czynności prawnych sąd wydał stosowne postanowienie.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Przyspieszone postępowanie układowe