Pożyczka z komornikiem nie jest dobrym rozwiązaniem

Pożyczka z komornikiem zaciągnięta przez Panią Marię, wcale nie pomogła jej wyjść z długów. Chociaż rzeczywiście zamknęła dług, który był w egzekucji, jednak została jej do spłaty bardzo droga pożyczka. W rezultacie uregulowanie tego zobowiązania, okazało się trudniejsze, niż spłata podczas egzekucji komorniczej. Dlatego finalnie sprawę przejęło Invest Incaso i jako wierzyciel wtórny, wniosło do sądu pozew o zapłatę 4.120,34 zł. Z pewnością kobietę uratowało przed jeszcze większymi to, że w końcu skorzystała ze specjalistycznej pomocy prawnej w oddłużaniu. Istotnie mecenas z naszej kancelarii wniósł skuteczny sprzeciw od sądowego nakazu zapłaty. W wyniku podjętych czynności prawnych, sąd I i II instancji po apelacji Invest Incaso, oddalił w całości wniesione powództwo.   

Powód: Invest Incaso S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 4.120,34 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa w sądzie I i II instancji
Uzyskany efekt: Sąd oddala apelację Invest Incaso, powództwo zostaje oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu   

Pożyczka z komornikiem nie jest dobrym rozwiązaniem na kłopoty finansowe

Kiedy Twój dług trafił do egzekucji komorniczej, nie myśl o zaciąganiu kolejnego zobowiązania na spłatę tego zadłużenia. Bez wątpienia pożyczka z komornikiem w tym przypadku nie jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim zamieniasz jeden dług na inny, co nie oznacza, że będzie Ci łatwiej go spłacić. Z pewnością tego typu finansowania udzielane zadłużonym, są bardzo drogie, co powoduje kolejne kłopoty. Oczywiście można inaczej podejść do tego typu długu. Mianowicie należy podjąć dialog z wierzycielem i wyjść z propozycją zawarcia ugody. Istotnie wówczas ten wstrzymuje czynności egzekucyjne, a Ty możesz spłacić zadłużenie na korzystniejszych warunkach. Niewątpliwie takie rozmowy nie są proste, dlatego najlepiej zwrócić się po pomoc w negocjacjach do specjalistów z naszej kancelarii oddłużeniowej.

Sąd II instancji oddala apelację Invest Incaso

Invest Incaso wnosi apelację, licząc na zmianę niekorzystnego dla siebie orzeczenia, wydanego przez sąd rejonowy. W rezultacie sąd II instancji utrzymuje w mocy wcześniej wydany wyrok i oddala apelację wierzyciela wtórnego.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61 lub (42) 641 30 62 lub (42) 641 30 63
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pożyczka z komornikiem

Inna ostatnio wygrana sprawa z Invest Incaso:

Pożyczka z komornikiem