• Home
  • Aktualności
  • Podmiot refinansujący Centrum Rozwiązań Kredytowych wnosi pozew

Podmiot refinansujący Centrum Rozwiązań Kredytowych wnosi pozew

Podmiot refinansujący Centrum Rozwiązań Kredytowych dochodziło od naszego Klienta 3.986,43 zł. Pan Mirosław był świadomy, że zostanie pozwany, ponieważ po konsultacji prawnej z mecenasem z naszej kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika, zaprzestał wpłat na rzecz firmy pożyczkowej. A dlaczego tak zrobił? Ponieważ, kiedy przeanalizowaliśmy jego zadłużenie u tego pożyczkodawcy, zauważyliśmy, że dokonywał licznych opłat z tytułu refinansowań, które zsumowane, znacząco przekroczyły udzielone finansowanie. Zaleciliśmy spokojne czekanie na pozew i wówczas podjęcie się obrony, mając w zanadrzu mocny zarzut potrąceń. Tak też się stało i jak widać nasz Klient, bardzo dobrze na tym wyszedł. Nie dość, że sąd oddalił w całości powództwo Centrum Rozwiązań Kredytowych, to jeszcze teraz uderzymy o zwrot pieniędzy wpłaconych za refinansowania.

Powód: Centrum Rozwiązań Kredytowych Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 3.986,43 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Opłaty za refinansowania nie są zgodne z prawem

Kiedy pojawiły się refinansowania, wokół huczało, że pobierane w ten sposób opłaty będą nie do ruszenia i są należne pożyczkodawcom. Jednak z czasem okazało się, że ten proceder nie ma nic wspólnego z zasadami uczciwych praktyk. Zaczęliśmy wykazywać w sądach jak to rzeczywiście wygląda i wskazywać, że wpłaty za refinansowania godzą w zbiorowe interesy konsumentów i podnoszą pozaodsetkowe koszty pożyczek. Jak widać, po wygrywanych przez nas sprawach, coraz więcej sędziów widzi abuzywność tego typu działań i zalicza dokonywane wpłaty na poczet spłat pożyczek.

Podmiot refinansujący Centrum Rozwiązań Kredytowych

To już nie pierwsza sprawa z powództwa podmiotu refinansującego pożyczki udzielane przez Szybką Gotówkę, czyli Centrum Rozwiązań Kredytowych, w której powołaliśmy się na abuzywności mechanizmu samych refinansowań, jak i pobierania z tego tytułu opłat od pożyczkobiorców. Ponownie nasze bardzo dobrze uargumentowane zarzuty, przemówiły na korzyść kolejnego Klienta. Sędzia orzekający przyznał nam rację i oddalił w całości roszczenie Centrum Rozwiązań Kredytowych, obciążając powoda kosztami procesu.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Podmiot refinansujący Centrum Rozwiązań Kredytowych

Telewizja Oddłużeniowa

x