Zakupy na raty znalazły finał w sądzie. Kiedy poddaliśmy analizie dokumenty w sprawie, okazało się, że nie wszystko się zgadzało, a skoro dłużnik został już pozwany, należało podjąć obronę. Doszukaliśmy się nieścisłości, na których oparliśmy się, wnosząc sprzeciw i podnosząc zarzuty. Sąd uznał naszą linię obrony przed roszczeniem na 3.496,51 zł za zasadną i oddalił w całości powództwo Ikano Banku.

Powód: Ikano Bank AB
Wartość przedmiotu sporu: 3.496,51 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Większość z nas nie traktuje zakupów na raty jako zaciąganie kredytu w banku

Może znaleźlibyśmy, jak przysłowiową igłę w stogu siana takiego, który nigdy w swoim życiu nie kupował czegoś na raty, ale jesteśmy pewni, że byłoby to bardzo trudne. Jest to tak powszechny i popularny sposób robienia zakupów, że nawet co niektórzy nie zdają sobie sprawy, że decydując się na taką formę płacenia za nabyty towar, nie robią nic innego jak zaciągają zobowiązanie finansowe w banku. Mówiąc prościej, po prostu biorą kredyt. A tych kredytów schowanych w rzeczach, które posiadamy w domu może być naprawdę ogromna ilość.

Jak widzimy zewsząd czyhają na nas pułapki, które mogą wpędzić nas w długi, kończące się wieloma nieprzyjemnościami. Bo przecież jak można inaczej nazwać procesowanie się z wierzycielem w sądzie. Chyba nikt z pozywanych nie określi tego jako przyjemność. Dlatego przestrzegamy przed niefrasobliwym korzystaniem z ratalnych zakupów. Zapamiętajmy, że robiąc to, podpisujemy umowę kredytową z bankiem, który będzie żądał spłaty, zgodnie z tym pod czym się podpisaliśmy.

Zakupy na raty znalazły finał w sądzie

Dzięki pomocy specjalistów w oddłużaniu z Portalu Dłużnika, niefortunne zakupy ratalne naszej Klientki znalazły jednak dobre zakończenie. Profesjonalna pomoc prawna naszych mecenasów, okazała się dla Pani Natalii wybawieniem. Sąd oddalił roszczenie Ikano Banku.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Zakupy na raty znalazły finał w sądzie