Czy podpisać ugodę z wierzycielem wtórnym?

Ugoda ugodzie nierówna. Czasami jest niezbędna, aby uniknąć egzekucji komorniczej, a czasami nawet nie ma co o niej myśleć. Czy podpisać ugodę z wierzycielem wtórnym? Zapewne to pytanie zadaje sobie wielu naszych czytelników. Pan Artur dzięki pomocy naszych mecenasów, nie musi już sobie zaprzątać głowy tym dylematem. W tym przypadku nie było nawet mowy o ugodzie. Podjęliśmy decyzję, że bronimy naszego Klienta w sądzie przed pozwem Eques Debitum na 5.043,54 zł. Sąd oddalił w całości powództwo funduszu.

Powód: Eques Debitum 2 FIZNFS
Wartość przedmiotu sporu: 3.669,22 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Czy podpisać ugodę z wierzycielem wtórnym?

Na tak postawione pytanie jesteśmy w stanie odpowiedzieć tylko, kiedy bardzo dokładnie poznamy sprawę. Każda tego typu decyzja musi być poprzedzona bardzo dokładną analizą dokumentów. Nie da się udzielić właściwej odpowiedzi nie znając konkretów. Jednak jedno jest pewne, jeżeli dług zostaje zbyty na drodze cesji do innego podmioty, szanse na skuteczną obroną zdecydowanie rosną. Jednak i tutaj także nie można mieć 100% pewności, ponieważ bywa, że wierzyciele wtórni także wnoszą bardzo dobrze udokumentowane pozwy. Zdarza się także, że pozwany nie odbierze nakazu zapłaty na czas i zamyka sobie drogę do obrony. Więc wszystko zależy od tego co widzimy w dokumentach i na jakim etapie jest sprawa. Bywa, że dla dobra naszego Klienta, mecenasi z naszej kancelarii oddłużeniowej negocjują zawarcie ugody z wierzycielem wtórnym. Robią to, aby umożliwić mu spłatę długu na dogodnych dla niego warunkach i w  ten sposób chronią go przed komornikiem.

Także widzimy, ze decyzja o ewentualnym zawarciu ugody, także powinna być oparta na wcześniejszej analizie faktycznego stanu sprawy.

Eques Debitum przegrywa w sądzie

Kolejny raz wykazaliśmy w sądzie, że fundusz sekurytyzacyjny Eques Debitum dochodził od naszego Klienta nienależnych mu pieniędzy. Sprzeciw, a później obrona procesowa zakończyły się wydaniem przez sąd wyroku oddalającego roszczenie wierzyciela wtórnego.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Czy podpisać ugodę z wierzycielem wtórnym