Bywa, że przychodzi nam się procesować wydawałoby się w oczywistej sprawie. Nie rozumiemy czym kierował się sąd rejonowy, utrzymując w mocy wydany wcześniej nakaz zapłaty, kiedy powództwo bezsprzecznie powinno zostać oddalone w całości. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, tylko wnosić o uzasadnienie wyroku i szykować apelację. Nie inaczej postąpili prawnicy z Portalu Dłużnika, kiedy sąd I instancji wydał niekorzystny wyrok dla Pana Henryka. Był on dla nas ogromnym zaskoczeniem. Jak można zobaczyć na wyroku sadu II instancji apelacja pozwanego okazała się zasadna. Sąd oddalił powództwo w całości obciążając kosztami obu instancji powoda.

Wierzyciel: Profi Credit Polska S.A.
Wysokość długu: ok. 8000,00 zł
Zadanie: Apelacja pozwanego
Uzyskany efekt: Uwzględnienie apelacji w całości, oddalenie powództwa, koszty na powoda

Pozory jak i mamona mamią

Słowa Warena Buffeta ilustrują sytuację osób, które wpadły w długi: 

Jeśli kupujesz rzeczy, których nie potrzebujesz, prędzej czy później będziesz musiał sprzedać rzeczy, które potrzebujesz.

Mądra myśl, która w zderzeniu z rzeczywistością obnaża ludzkie słabości. Nasza natura jest tak dziwnie skonstruowana, że ciągle za czymś gonimy, ciągle jest za mało, ciągle nie mamy dość. Przecież priorytetem w naszym życiu powinno być przede wszystkim „być”, a nie „mieć”. Oczywistym jest, że kiedy brakuje nam pieniędzy na podstawowe potrzeby, imamy się wszystkich sposobów, aby móc jakoś przeżyć i zapewnić rodzinie jakąkolwiek stabilizację. Taka sytuacje często pcha ludzi w „objęcia” parabanków. Ale co z tymi, którzy wiodą godne życie bez problemów finansowych i nagle budzą się z ogromnym długiem? Jak to możliwe?

Wbrew obiegowym opiniom najbardziej zadłużonymi ludźmi są właśnie ci, którzy posiadają duże majątki. Dla otoczenia są przykładem ludzi sukcesu. To co się dzieje za zamkniętymi drzwiami, a uściślając na ich kontach, pozostaje do czasu tajemnicą. Do czasu, kiedy ponoszone wydatki przekroczą dochody i zacznie się krach. Wtedy powoli do nich dociera, że zmarnowali to, na co przecież ciężko pracowali. Szastali pieniędzmi na lewo i prawo myśląc, że jest to studnia bez dna. A ratowanie się dodatkowymi kredytami w bankach, a potem instytucjach pozabankowych było nieuchronnym staczaniem się po równi pochyłej, gdzie na końcu znajduje się ogromy dług.

Apelacja pozwanego i kolejny sukces

Kiedy do naszego Klienta zaczęli dobijać się wierzyciele, odnalazł w internecie naszą stronę Portal Dłużnika i poprosił o pomoc w oddłużaniu. Ustaliliśmy plan i podjęliśmy się całościowego oddłużania Pana Henryka. Dzisiejsza wygrana apelacja pozwanego zmniejszyła jego zadłużenie o 8000 zł nie licząc kosztów procesu i odsetek.

Inna wygrana sprawa z Profi Credit:

Kolejna wygrana z Profi Credit

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Apelacja pozwanego

Apelacja pozwanego