Pani Ilona została pozwana przez Prometeusz Finanse. Kiedy skontaktowała się z nami poprzez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie Portal Dłużnika, napisała o swoim problemie, postanowiliśmy jej pomóc. Przecież oddłużanie jest tym, co umiemy robić najlepiej. Analizując dokumenty w sprawie, nasi prawnicy doszli do wniosku, że należy bezapelacyjnie bronić się przed tym roszczeniem. Wykazaliśmy jego niezasadność, a sąd oddalił powództwo w całości.

Wierzyciel: Prometeusz Finanse Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 1500,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Zdobycie nakazu zapłaty nigdy nie było prostsze

Kiedy jesteśmy dłużnikami, pierwszym pismem, które przychodzi do nas z sądu jest w zdecydowanej większości nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wydany przez sąd. Obecnie, zdecydowanie częściej doręczany jest nakaz zapłaty wydawany w elektronicznym postępowaniu upominawczym. Ten wydawany jest przez tak zwany E-sąd, który cieszy się ogromną popularnością wśród wierzycieli. Dzieje się tak dlatego, że powód może pozywać masowo, bez składania dowodów. Wystarczy, że pozew spełnia wymogi formalne, a referendarz da wiarę twierdzeniom powoda i w zasadzie w większości przypadków wydawany jest nakaz zapłaty.

Łatwość uzyskania tego rodzaju orzeczenia sądowego jest zatrważająca. Na szczęście świadomość dłużników rośnie. Wielu z nich wie, że należy się przed nim bronić wnosząc sprzeciw. Trzeba to zrobić w nieprzekraczalnym terminie 14 dni od dnia odebrania przesyłki z sądu. Jeżeli przeoczymy te dwa tygodnie, odbieramy sobie szansę na realną, merytoryczną obronę.

Pozew Prometeusz Finanse

Znając fakty dotyczące sprawy Pani Ilony, nie mieliśmy wątpliwości, że należy się bronić. Wnieśliśmy w jej imieniu sprzeciw od nakazu zapłaty i cierpliwie czekaliśmy, aż dokumenty zostaną przekazane do sadu rejonowego właściwego dla miejsca zamieszkania naszej Klientki. Wdaliśmy się w spór, gdzie w pismach procesowych wykazaliśmy bezzasadność roszczenia. Sąd wydał jednoznaczny wyrok oddalając powództw w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Prometeusz Finanse

Prometeusz Finanse