Wielu z naszych Klientów donosi nam, że Kruk w ostatnim czasie proponuje bon do Biedronki za zawarcie ugody. Klienci pytają, czy warto? Zapytamy przekornie, a czy dług istnieje, że warto? Bo co jeśli zawarta zostanie ugoda, Klient bon spożytkuje na niewielkie zakupy w Biedronce, a zyska roszczenie na wiele tysięcy? Albo co gorsze uzna roszczenia, które można byłoby w sądzie wygrać… Co wtedy?

Bon do Biedronki za zawarcie ugody

Biedronka kojarzy się nam z symbolem szczęścia. Niestety w dzisiejszym artykule okaże się, że w połączeniu z firmą windykacyjną Kruk może być zwiastunem nieszczęścia. Co zatem łączy te dwa podmioty, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego? Może wydawać się to wręcz nieprawdopodobne, a jednak okazuje się, że firma windykacyjne ima się wszelkich sposobów, aby podstępnie zmusić dłużnika do uznania długu. Wykorzystując nieznajomość prawa osób zmagających się z problemem zadłużenia, proponuje im bon o wartości 50 zł do sklepów Biedronka w zamian za podpisanie ugody. Do prawników z Portalu Dłużnika dotarły sygnały o pierwszych ofiarach tego fortelu. Okazało się, że dłużnicy poddają się tej manipulacji i kładą na szali swoją przyszłość. Godząc się na porozumienie, nieświadomie uznają dług, który w zdecydowanej większości przypadków nie istnieje. Zamieniają 50 zł na uznanie niezasadnego długu, który może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Windykacja i jej działania

Należy zdawać sobie sprawę, że firmy windykacyjne do perfekcji opanowały technikę manipulacji, której nadrzędnym celem jest sprowadzenie dłużnika do parteru, podtrzymywanie w nim poczucia permanentnego zagrożenia, winy i wstydu. W konsekwencji ma to doprowadzić do uznania długu, który jak się okazuje, bardzo często udaje się w całości lub części oddalić w sądzie. Czy możemy się jakoś bronić przed tego typu działaniami? Oczywiście, że tak. Najlepiej nie podejmować rozmów z windykacją. Wszak to nie oni udzielali nam pożyczki i nie do nich wpłacaliśmy pieniądze.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

bon do Biedronki za zawarcie ugody

bon do Biedronki za zawarcie ugody