• Home
  • Aktualności
  • Pozew DeltaWise trafił do sądu. Gdy ten wydał nakaz zapłaty byliśmy gotowi
Pozew DeltaWise

Pozew DeltaWise trafił do sądu. Gdy ten wydał nakaz zapłaty byliśmy gotowi

Pozew DeltaWise trafił do sądu. Tym razem Pan Eryk odebrał nakaz zapłaty opiewający na ok. 2500 zł. My wiedzieliśmy co robić!  Sąd też – oddalił powództwo w całości! Widać wiele miesięcy bezskutecznej windykacji nie złamało naszego Klienta. Zaufał profesjonalistom i w ten sposób sprawę zamknęliśmy.

Wierzyciel: DeltaWise OU
Wysokość długu: ok. 2500,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Do trzech razy sztuka i jest nakaz zapłaty! Możemy kontynuować oddłużanie!

„Nooo, panie mecenasie, w końcu jest ten nakaz zapłaty!”- tak zaczął rozmowę telefoniczną ze swoim pełnomocnikiem zadowolony Pan Eryk. Niektórych może zdziwić „szczęście” naszego Klienta z powodu otrzymania nakazu. Przeważnie wzbudza on wielki lęk i przerażenie. Ale nie było tak w tym przypadku. Czekaliśmy, aż w końcu pozew DeltaWise trafi do sądu, a ten wyda nakaz zapłaty… Stało się to, kiedy po raz trzeci złożyli pozew w elektronicznym postępowania upominawczego, czyli EPU.

Pozew Deltawise

W sumie byliśmy pewni, że wynik będzie dla nas satysfakcjonujący. I jak się okazało mieliśmy rację Mężczyzna jest Klientem naszej Kancelarii od kilku miesięcy. Zajmujemy się jego całościowym oddłużaniem. Powtarzamy, że lepiej się bronić niż pozywać i dlatego często prosimy naszych Klientów o uzbrojenie się w cierpliwość. Teraz wyjaśnimy dlaczego tak bardzo czekaliśmy na ten nakaz zapłaty. Kiedy zaczynaliśmy współpracę z Panem Erykiem, jak zawsze rozpoczęliśmy nasze działania od szczegółowej analizy dokumentów związanych ze wszystkimi zaciągniętymi zobowiązaniami. Jasno wynikało, że konkretnie ta pożyczka została w pełni spłacona. Gdy okazało się, że pożyczkodawca dokonał cesji na inny podmiot czekaliśmy, aż ten zdobędzie nakaz zapłaty. Podmiot dokonujący zakupu wierzytelności przejmuje ją z całym dobrodziejstwem inwentarza czyli jak było w tym przypadku z sumą wpłaconą na refinansowania.

Refinansowania zaliczone na poczet spłaty kapitału! Wygrywamy proces!

Pełnomocnik wniósł sprzeciw od nakazu zapłaty. Następnie udowodniliśmy w pismach procesowych, że refinansowania nie są niczym innym jak obchodzeniem przepisów. Powinny być one zaliczone na poczet spłaty pożyczki a nie, jak było w tym przypadku, rozpłynąć się w powietrzu. Poparliśmy nasze stanowisku orzecznictwem. Jak się okazało Sąd zgodził się z naszą argumentacją i oddalił powództwo DeltaWise w całości, obciążając dodatkowo wszystkimi kosztami związanymi z procesem.

A to jeszcze nie koniec naszej rozgrywki z tym podmiotem.

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Wyrok w tej sprawie:

Pozew DeltaWise

Pozew DeltaWise