Kolejna wygrana z Solven Finance

Kolejna wygrana z Solven Finance, spółką która domagała się od naszego Klienta zapłaty kwoty ok. 2000 zł. Naszym zdaniem pożyczka została już dawno temu spłacona. Jeśli już to roszczenia do Spółki powinien mieć nasz Klient a nie odwrotnie. Wnieśliśmy więc sprzeciw od nakazu zapłaty, a następnie rozszerzyliśmy nasze stanowisko procesowe. Sąd je podzielił i uznał, że rzeczywiście roszczenie firmy pożyczkowej nie istnieje. Tym samym oddalił powództwo w całości.

Wierzyciel: Solven Finance Sp.z.o.o.
Wysokość długu: ok. 2000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Oddalenie powództwa w całości

Pożyczka o mały włos nie doprowadziła do większych problemów

„Od kilku lat korzystałem z tych pożyczek. Wziąłem w tej firmie kilkanaście pożyczek. Praktycznie w każdej korzystałem z możliwości odroczenia terminu spłaty czyli z tzw. przedłużeń. Wszystko było dobrze prze tak długi okres czasu. Że tak powiem, współpraca układała nam się dobrze. Brałem pożyczkę, przedłużałem, spłacałem i brałem następną. Aż przyszedł moment, kiedy uległem wypadkowi i niestety musiałem przejść na rentę. Jak się zapewne domyślacie, moje dochody bardzo spadły. Nie mogłem już na czas uregulować tej chwilówki. Myślałem, że jako wieloletni, solidny klient będę mógł liczyć na przychylne traktowanie. Zadzwoniłem, że nie będę mógł spłacić tego w całości i poprosiłem o raty. A i owszem, otrzymałem je, ale w takiej wysokości jak cała moja renta! Nie wypierałem się, że wziąłem pożyczkę. Mówiłem, że chcę ją spłacić ale a miarę moich możliwości. Prosiłem, tłumaczyłem ale bez skutku. Byli nieugięci! I doczekałem się nakazu zapłaty. Nie wiem co mam z tym teraz zrobić?! Sąsiad powiedział, że po tym nakazie może być komornik!”- tak wstępnie przedstawił swoją sytuację Pan Stefan, kiedy zadzwonił na nasz numer, który znalazł na stronie naszej Kancelarii Portal Dłużnika.

Oddłużanie to walka m.in. z klauzulami abuzywnymi

Wiele firm pożyczkowych stosuje w swoich umowach tak zwane klauzule abuzywne czyli niedozwolone. Są to zapisy w umowach, które nie podlegają  indywidualnym uzgodnieniom i negocjacjom, poprzedzającym zawarcie umowy. Ponadto, rażąco naruszają interesy konsumenta i kształtują prawa i obowiązki konsumenta przez przedsiębiorcę w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami.

Kiedy drogą elektroniczną otrzymaliśmy od Pana Stefana skany wszystkich dokumentów, rozpoczęliśmy ich analizę. I jak przypuszczaliśmy już po wstępnej rozmowie, właśnie takie niedozwolone klauzule znajdowały się w umowie. Przedstawiliśmy nasze stanowisko w sprawie i uświadomiliśmy mężczyźnie, że naszym zdaniem pożyczkę ma już spłaconą przedłużeniami, których dokonywał przez tyle lat. Jego zdziwienie i jednocześnie radość były bezcenne. Bez wahania zdecydował się na podjęcie z nami współpracy. Ponieważ mieszkał daleko od Łodzi wszelkie formalności związane z umową i pełnomocnictwem dopełniliśmy za pośrednictwem poczty. Kiedy tylko dotarły do nas dokumenty dające nam prawo do reprezentowania Pana Stefana, natychmiast wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty. Musieliśmy się spieszyć, ponieważ lada dzień kończył się 14 dniowy termin na wykonania tej bardzo ważnej czynności. Nie wniesienie sprzeciwu powoduje uprawomocnienie nakazu zapłaty co nieuchronnie prowadzi do zajęcia komorniczego. A przed tym chronimy naszych Klientów. Następnie sprawa trafiła do Sądu Rejonowego, gdzie podjęliśmy się obrony procesowej. Sąd podzielił nasze stanowisko i oddalił powództwo Solven Finance w całości.

Wygrana z Solven Finance

Jesteś w podobnej sytuacji? Odebrałeś nakaz zapłaty? Nie wiesz co masz dalej robić? Nie wiesz co kryje twoja umowa z firmą pożyczkową? Zwróć się do nas! Nasi prawnicy przeanalizują Twoją sprawę i na pewno znajdą sensowne rozwiązanie.

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Wyrok w tej sprawie:

wygrana z Solven Finance

wygrana z Solven Finance