• Home
  • Aktualności
  • Bank Zachodni WBK przegrał z nami kolejną sprawę o blisko 45 000 zł
Bank Zachodni WBK przegrał

Bank Zachodni WBK przegrał z nami kolejną sprawę o blisko 45 000 zł

Bank Zachodni WBK przegrał z nami kolejną sprawę. Tym razem łączna kwota do spłaty wynosiła blisko 45 000 zł. Dzięki wiedzy i uporowi naszego adwokata sprawa zakończyła się pełnym sukcesem, a nasz Klient mimo, że na początku nie wierzył w realną pomoc, postanowił nam zaufać i cierpliwie wyczekał na wyrok. Jak widać opłacało się zawierzyć specjalistom.

Wierzyciel: Bank BZ WBK S.A.
Wysokość długu: ok. 45.000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Smutne czasy Bankowego Tytułu Egzekucyjnego minęły

Kiedyś to było tak, że jeden czy drugi bank mógł korzystać z przywileju jakim był Bankowy Tytuł Egzekucyjny. BTE po zaopatrzeniu w klauzulę wykonalności mógł właściwie z miejsca trafić do komornika, a ten mając tytuł wykonawczy w ręku mógł już dalej bez problemu podjąć czynności egzekucyjne. Tak się działo przez długie lata, a najgorsze w tym wszystkim było to, że dłużnik w zasadzie pozbawiony był prawa do obrony, o tym że sprawa zaszła tak daleko zazwyczaj dowiadywał się wprost od komornika. Oczywiście mógł żalić bądź skarżyć klauzulę wykonalności, tyle że nie wstrzymywało to poczynań komornika. Często w ten sposób generowały się kolejne problemy bo jak regulować kolejne zobowiązania mają komornika na wynagrodzeniu, czy rachunku bankowym…

Bank Zachodni WBK przegrał z nami w sądzie

Te czasy już minęły. Bezpowrotnie. Dziś panuje pełna równość stron. Żeby bank mógł dochodzić roszczeń w sądzie musi dłużnika pierw pozwać, udowodnić roszczenie, obronić je w przypadku sprzeciwu / zarzutów i uzyskać orzeczenie w sprawie (nakaz zapłaty bądź wyrok). Dopiero po zaopatrzeniu w klauzulę takie orzeczenie może stać się podstawą egzekucji…

Konieczność wytoczenia przez bank powództwa ma tę zaletę dla dłużnika, że pozwany może się przed roszczeniami bronić w sądzie. Często ta obrona jest skuteczna co widać na kolejnym załączonym przez nas wyroku. Tym razem Bank Zachodni WBK przegrał z nami sprawę o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Pełnomocnik nie był w stanie udowodnić roszczenia. Sąd powództwo oddalił w całości.

Oddłużanie z prawdziwego zdarzenia

Dziennie w prowadzonych przez nas sprawach zapada przynajmniej kilkanaście wyroków oddalających. Oznacza to, że minimum kilkanaście osób dziennie uzyskuje od nas efektywną pomoc prawną. Zawsze uczciwie powtarzamy, że oczywiście są też czasem wyroki zasądzające. Nie wszystko bowiem można wygrać w sądzie. Nie mniej w naszej Kancelarii staramy się łączyć kilka pomysłów na skuteczne oddłużanie. Gdy trzeba procesujemy się z wierzycielami, jak widać z bardzo dobrymi rezultatami. Bywa jednak, że sprawę kierujemy do departamentu negocjacji. Wtedy zadaniem Kancelarii jest wynegocjowanie jak najlepszego dla naszego Klienta porozumienia.

Naszym nadrzędnym zadaniem jest, żeby podejmowane przez nas działania były skuteczne, a przede wszystkim nie pogłębiły problemów Klienta. Stąd walczymy do końca. Za każdym razem. Często pozywamy też najróżniejsze podmioty o zwroty nienależnie wpłaconych przez dłużnika pieniędzy, albo idziemy w kierunku upadłości konsumenckiej… Dobór odpowiedniej taktyki oddłużeniowej ma tu kluczowe znaczenie. Jak wszystko w życiu, także oddłużać trzeba z głową! Tak to właśnie robimy!

Jesteś w podobnej sytuacji? Masz długi? Nie wiesz co masz dalej robić? Zwróć się do nas! Nasi prawnicy przeanalizują Twoją sprawę i na pewno znajdą sensowne rozwiązanie.

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Wyrok w tej sprawie: