Co zrobić, gdy firma pożyczkowa nie chce oddać pieniędzy?

W życiu dłużnika bywają także takie sytuacje, że dowiaduje się całkiem przypadkowo (tak było w tej sprawie), że nie dość że nie jest już dłużnikiem to przysługuje mu roszczenie o zwrot do firmy pożyczkowej. Co jednak zrobić, gdy firma pożyczkowa nie chce oddać pieniędzy które nienależnie przyjęła? Odpowiedź poniżej.

Pozwany: Aasa Polska S.A.
Wysokość długu:
ok. 3000,00 zł
Zadanie: 
Odzyskanie pieniędzy nienależnie wpłaconych
Uzyskany efekt:
Nakaz zapłaty, zwrot pieniędzy

Pożyczka w Aasa Polska

Nie można powiedzieć, że nasz Klient jest, czy był wcześniej czyimś dłużnikiem. Windykacja, która przez długie miesiące wmawiała mu, że zalega z płatnościami była kompletnie nieuzasadniona. Potwierdził to najpierw sąd I instancji oddalając powództwo powoda, następnie po apelacji powoda sąd II instancji oddalając apelację w całości. Uwaga, teraz mamy kolejny dowód. Sąd wydał nakaz zapłaty na kwotę ok 3000 zł, w którym nakazuje pozwanej Aasa Polska zwrot całej kwoty.

Tytułem uzupełnienia, z naszych obserwacji wynika, że wielu „dłużników” poniewieranych na codzień przez windykacje najróżniejszych firm nie dość, że nie jest „dłużnikami”, to jeszcze ma roszczenia o zwrot do firm pożyczkowych, często swoich dzisiejszych „wierzycieli”. Warto o tym pamiętać i poszperać w starych zobowiązaniach.

Co jednak zrobić, gdy firma pożyczkowa nie chce oddać pieniędzy? Co zrobić gdy nie reaguje na wezwania do zapłaty?

Jak ktoś nie chce po dobroci to trzeba mu pomóc

Stoimy na stanowisku, że od tego są sądy żeby roszczenia weryfikować. Niezależnie czy nasz Klient jest pozwany, czy to on pozywa. Wobec bierności Aasa Polska zdecydowaliśmy się wytoczyć powództwo o zwrot nienależnie wpłaconych pieniędzy. Sąd uznał nasze roszczenia za słuszne i zasadne. Wydał nakaz zapłaty nakazujący zwrot blisko 3000 zł, odsetek do dnia zapłaty oraz kosztów procesu.

I pomyśleć, że gdyby nasz Klient nie wczytał się uważnie w treść prezentowanych przez nas artykułów, pewnie 3000 zł bezpowrotnie przeleciałoby koło nosa. To też przykład na to, że warto swoje długi zlecić wyspecjalizowanej kancelarii, która będzie umiała podejść do tematu profesjonalnie i kompleksowo.

Masz zadłużenia? Jesteś pozywany, a może ktoś winien Ci jest pieniądze? Skonsultuj swoje sprawy z profesjonalistami!

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Sprawdź również nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: