Wygrana z RRM Ltd. po cesji wierzytelności

Kolejna wygrana z RRM. Tym razem udało nam się oddalić powództwo na blisko 4000 zł. Warto dodać, że dla Pani Anny wygraliśmy już trzy zlecone sprawy, ani jednej nie przegraliśmy. Niebawem zapadną dwa kolejne wyroki i zapewne też będziemy mogli ogłosić wielki sukces. 

Wierzyciel: RRM Ltd.
Wysokość długu: ok. 4000,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Zaczęło się od kredytu

Nie wiedząc czemu, ale duża część dłużników (w tym naturalnie naszych Klientów) myśli, że jak się ma problemy finansowe to najwłaściwszym jest zaciąganie kolejnych pożyczek i kredytów na opłacanie zaległości. Nie wiedząc czemu pokutuje przeświadczenie, że jakoś to będzie. Problem jednak polega na tym, że jakoś nie będzie i za miesiąc, czy dwa mimo wszystko będzie trzeba pieniądze oddać w całości lub przynajmniej do wielu innych zobowiązań dojdzie kolejna rata. Skąd na nią wziąć?

Pani Anna swoją przygodę z finansami zaczęła klasycznie. Najpierw był jeden kredyt, później drugi. Oczywiście nie było opóźnień, ani problemów ze spłatą. Wszystko przebiegało znakomicie. Mało tego, zarobki naszej Klientki stale rosły. Wydawałoby się, że nic nie zmąci tego spokojnego życia.

Nic bardziej mylnego.

Nigdy nie wiesz co cię spotka

Choroba córki Pani Anny spowodowała, że potrzebne było drogie i wielomiesięczne leczenie. Wszystkie płatności, wszystkie kredyty, wszystkie zobowiązania poszły w odstawkę. Ważne było zdrowie i życie dziecka. Na szczęście dziś już wiemy, że wszystko dobrze się skończyło. Dziewczynka wyzdrowiała, badania są bardzo dobre.

Po wielu miesiącach zaległości spowodowanych kosztownym leczeniem, Pani Anna wpadła na pomysł, żeby zaległości regulować chwilówkami. W ten sposób zadłużyła się w kilkunastu firmach pożyczkowych. Niestety miała problemy ze spłatą tych zobowiązań. Pojawiły się cesje wierzytelności, pierwsze wezwania do zapłaty, pierwsze sprawy zaczęły trafiać już do sądów…

Sytuacja nie wyglądała zbyt dobrze.

Wygrana z RRM Ltd.

Pani Anna trafiła do nas z nakazem zapłaty w ręku. Została pozwana przez wierzyciela wtórnego, a dokładnie mówiąc podmiot, który przejmuje zobowiązania od kilku chwilówek. Po dokładnej analizie sprawy stwierdziliśmy, że możemy skutecznie pomóc i powalczyć o oddalenie tego powództwa w całości. Jeden z naszych adwokatów przyjął pełnomocnictwo i rozpoczął obronę Pani Anny.

Po wniesieniu sprzeciwu od nakazu zapłaty uzupełniliśmy stanowisko procesowe w kolejnych pismach procesowych. Podnieśliśmy szereg zarzutów, które jak widać kolejny raz w sporze z RRM Ltd. okazały się skuteczne. Sąd nie miał wątpliwości i powództwo oddalił w całości.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Sprawdź również nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: