• Home
  • Chwilówki
  • Pożyczka z parabanku i sprzedaż długu. Kancelaria pomogła kolejnemu nieszczęśnikowi

Pożyczka z parabanku i sprzedaż długu. Kancelaria pomogła kolejnemu nieszczęśnikowi

Pożyczka z parabanku, którą wziął nasz Klient została sprzedana innemu podmiotowi. Ten uzyskał sądowy nakaz zapłaty i domagał się zwrotu kwoty na ponad 5 tysięcy złotych. Nie wiedząc czemu wpłaty kierowane na spłatę nie zostały kompletnie ujęte w rozliczeniach. Nasz adwokat podjął właściwe kroki, a sąd oddalił powództwo w całości.

Wierzyciel: RRM Limited
Wysokość długu: 5030,07 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Pożyczka z parabanku

Kiedy niespodziewanie potrzebujemy pieniędzy i wiemy, że nie dostaniemy ich w banku (z powodu złej historii w BIK, albo braku zdolności kredytowej), decydujemy się na skorzystanie z oferty parabanku.

Otrzymanie pożyczki nie jest tutaj trudne i zewsząd zalewają nas reklamy chwilówek. Oferty mogą wydawać się kuszące. Tak też było w przypadku naszego Klienta, który wziął pożyczkę. Jak się okazało, miała to być decyzja brzemienna w skutkach.

„Mam dopiero 28 lat, a przez to wszystko co się dzieje, czuję się jak starzec. Nie mam siły fizycznej ani psychicznej, aby dalej to dźwigać. Nie wiem co będzie dalej, jeśli nie poproszę kogoś o pomoc”- tymi słowami zwrócił się pan Tomasz do naszego specjalisty.

Kilka pochopnych decyzji i mamy złudne wrażenie, że nasz problem został rozwiązany. Mamy pieniądze! Możemy zapłacić zaległe rachunki, oddać koledze pożyczoną gotówkę. Często myślimy, że za miesiąc jakoś to będzie i odda się należną kwotę. Ale życie rządzi się swoimi prawami i nigdy nie przewidzimy tego, co może się wydarzyć za miesiąc, dwa, rok.

Analiza dokumentów i okazuje się, że dług nie istnieje!

Kiedy nasz adwokat zapoznał się z dokumentami, z którymi przyszedł pan Tomasz, miał pełen obraz tego co należy zrobić. Stwierdził, że roszczenie nie istnieje i przedstawił dokładny plan działania. Bardzo często zdarza się, że firmy lub fundusze skupują nieistniejące długi, a nieświadomi, wystraszeni dłużnicy płacą nienależne pieniądze.

Skuteczna obrona

Po podpisaniu stosownych dokumentów, mogliśmy podjąć odpowiednie czynności, czyli, natychmiast wnieść sprzeciw od nakazu zapłaty. Na wniesienie sprzeciwu od nakazu jest tylko 14 dni od chwili odebrania listu poleconego. A w tym przypadku zostały tylko 3 dni!

Dalszy etap to podjęcie się obrony procesowej przed niezasadnym roszczeniem. I jak się okazało Sąd zgodził się z argumentami naszego pełnomocnika i wydał wyrok oddalający powództwo w całości.

Kolejna wygrana sprawa za nami. I oczywiście, to co najważniejsze – kolejny zadowolony i Klient.

Jeśli masz do nas pytania, zadzwoń lub napisz.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: