• Home
  • Chwilówki
  • Prometeusz Finanse uzyskał nakaz zapłaty. Po sprzeciwie sąd powództwo w części oddalił

Prometeusz Finanse uzyskał nakaz zapłaty. Po sprzeciwie sąd powództwo w części oddalił

Prometeusz Finanse to jedna z wielu spółek udzielająca pożyczek krótkoterminowych jak i ratalnych. Różni ją od innych parabanków tylko to, że aby otrzymać pożyczkę należy udać się do oddziału osobiście. I właśnie z oferty tej firmy skorzystała nasza Klientka.

Wierzyciel: Prometeusz Finanse Sp. z o.o.
Wysokość długu: 962,43 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w części

Dług to strach i bezradność!

„Jestem samotną osobą. Utrzymuję się z niewielkiej renty. Potrzebowałam pilnie pieniędzy na drogie leki i musiałam zdobyć fundusze, aby ratować swoje życie”- tak w formularzu kontaktowym napisała pani Kinga.

„Przy moich dochodach każda złotówka jest dla mnie bardzo ważna! Odebrałam wczoraj nakaz zapłaty na prawie 1000 zł. Wydaje mi się, że żądają za dużo! Ale nie znam się na tym i nie wiem czy można coś w tej sprawie poradzić? Przeczytałam dużo artykułów na Waszej stronie i doszłam do wniosku, że tylko Wasza kancelaria możecie mi pomóc! Mieszkam w Kielcach i nie stać mnie na przyjazd do Łodzi. Nie wiem co robić! Jestem załamana, bezradna i przerażona! Nie chcę iść do więzienia za długi!”- pisała pani Kinga.

Oddłużania to nasza specjalność! Prowadzimy sprawy z całej Polski

Oczywiście nie zostawiliśmy tej wiadomości bez odzewu. Natychmiast skontaktowaliśmy się z panią Kingą. Uspokoiliśmy przestraszoną kobietę, że odległość nie jest żadną przeszkodą. Wszystko możemy omówić telefonicznie, a potrzebne nam dokumenty, mogą zostać przesłane drogą mailową. Nasz adwokat wyjaśnił także, że w Polsce nie idzie się do więzienia za długi. To tylko jeden ze „straszaków” windykacji mający na celu złamania przestraszonego dłużnika.

Analiza sprawy i obrona

Zanim nasi prawnicy będą mogli cokolwiek powiedzieć w danej sprawie muszą zapoznać się z dokumentami. Po otrzymaniu drogą elektroniczną wszystkich potrzebnych dokumentów i pełnomocnictwa, włączyliśmy się do sprawy. Wszystko potoczyło się po naszej myśli i zgodnie z tym, o czym informowaliśmy naszą Klientkę.

Jak się okazało, nasze zarzuty do nakazu zapłaty, jak i przytoczone argumenty w obronie procesowej okazały się na tyle celne, że Sąd podzielił nasze stanowisko i oddalił częściowo powództwo zasądzając dopłatę do kwoty kapitału zaciągniętego zobowiązania. Wszystkie pozostały koszty upadły w całości.

Otrzymałeś pozew albo nakaz zapłaty? Masz wątpliwości co do wysokości zobowiązania wskazanego w nakazie zapłaty? Zwróć się do nas. W zależności od stanu faktycznego sprawy i Twojej sytuacji znajdziemy odpowiednie rozwiązanie.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: