Antywindykacja w praktyce, czyli Eques Debitum NSFIZ i powództwo zostało oddalone w całości!

Co to jest antywindykacja? Odpowiadamy na przykładzie Eques Debitum NSFIZ, jak dług dochodzony pozwem na blisko 4 000 zł przestał istnieć. Powództwo oddalono w całości. Nasz Klient może spać spokojnie i nie martwić się o jutro, czy spotka komornika przed domem…

Wierzyciel: Eques Debitum NSFIZ
Wysokość długu: 3934,16 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Odebrałeś nakaz zapłaty? Pomożemy!

Do naszej kancelarii przyszła starsza kobieta, którą przyprowadził jej wnuczek. Jak się okazało, pani Zofia odebrała od listonosza przesyłkę poleconą, która zawierała nakaz zapłaty wydany w elektronicznym postępowaniu upominawczym. W pierwszym odruchu schowała nakaz do szuflady i pomyślała co ma być to będzie. Zrobiła to jak ze wszystkimi innymi listami. Ponieważ była już tak wystraszona i zmęczona ciągłymi telefonami i wizytami windykatora w domu, że postanowiła utrzymać wszystko w tajemnicy przed rodziną.

„Nie chciałam tym wszystkim obciążać swojej córki i wnuka. Oni mają swoje problemy. A ja już jestem stara i nie trzeba mi dużo od życia. Pożyczkę musiałam wziąć, bo kiedy rok temu córka zachorowała musiałam jej pomóc”- mówiła.

Na całe szczęście po kilku dniach pani Zofia zdecydowała się pokazać wnukowi odebrane pismo, bo jak zauważyła, wyglądało inaczej niż te, które do tej pory otrzymywała.

Antywindykacja, czyli inna nazwa oddłużania

Młody mężczyzna wiedział co oznacza odebranie nakazu zapłaty i zdawał sobie sprawę, że trzeba szybko działać! Stanął na wysokości zadania i natychmiast zaczął szukać pomocy. W ten sposób znalazł drogę do naszej Kancelarii.

Po omówieniu zaistniałej sytuacji pani Zofia podpisała potrzebne dokumenty i nasi prawnicy mogli poczynić odpowiednie kroki, aby zapobiec uprawomocnieniu się nakazu zapłaty. Dodatkowo na spokojnie wyjaśniliśmy pani Zofii, aby następnym razem nie ukrywała swoich problemów.
Dla firm przejmujących wierzytelności, jednym z łatwiejszych celów są właśnie emeryci i renciści. Po pierwsze ze względu na swój wiek mogą być łatwowierni, podatni na sugestie, a po drugie mogą być nieświadomość tego co podpisują.

Na szczęście dla naszej Klientki wszystko dobrze się zakończyło. Sąd w pełni podzielił nasze stanowisko i oddalił powództwo w całości dodatkowo obciążając powoda kosztami postępowania sądowego.

To już kolejna wygrana sprawa za nami. A wdzięczność pani Zofii bezcenna!

Chętnie pomagamy!

Znalazłeś się w podobnej sytuacji? Zostałeś pozwany przez fundusz sekurytyzacyjny? A może ktoś wykupił Twój dług? Zwróć się do nas!

Przeanalizujemy Twoją sprawę i na pewno znajdziemy sensowne rozwiązanie.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: