Wcześniejsza spłata pożyczki w Aasa i walka o zwrot blisko 2800 zł

To co jest jasne dla nas jako Kancelarii oddłużeniowej, nie zawsze bywa jasne dla naszych Klientów. Połączenie niewiedzy pożyczkobiorcy i biernej postawy pożyczkodawców zazwyczaj nie wróży niczego dobrego. Mało kto wie, że wcześniejsza spłata kredytu czy pożyczki powinna wiązać się z proporcjonalnie pomniejszonymi kosztami no prowizji za udzielenie, ubezpieczenia itp. Poniżej zamieszczamy sprawę z Aasa, która do samego szła w zaparte.

Wierzyciel: Joanna Z.
Wysokość długu: 
2787,52 zł
Zadanie: 
Odzyskanie pieniędzy przy wcześniejszej spłacie
Uzyskany efekt:
Nakaz zapłaty, zwrot pieniędzy

Wcześniejsza spłata

O pomoc do nas zwróciła się Pani Joanna z Łodzi. Spłaciła pożyczkę przed czasem i nie mogła poradzić sobie z Aasa. Pożyczkodawca szedł w zaparte, nie chciał dokonać zwrotu proporcjonalnie pomniejszonych kosztów pożyczki. Nie mogliśmy sprawy tak zostawić i przyjęliśmy sprawę do prowadzenia. Nasz adwokata najpierw wzywał przedsądowo Aasa do zwrotu, ale to nie pomogło. Sprawa w końcu trafiła do sądu.

Nie bój się sądu, możesz tylko zyskać

Długo wzywaliśmy Aasę do zwrotu nienależnie zapłaconych przez naszą Klientkę pieniędzy. Bez rezultatu. Niestety polskie prawo wymaga wyczerpania drogi przedsądowej przed wytoczeniem powództwa. W końcu mieliśmy dość dalszych przepychanek i wytoczyliśmy najcięższe działa. Sprawa trafiła do sądu. Tam już nikt nie miał wątpliwości, że racja leży po naszej stronie. Sąd oczywiście wydał nakaz zapłaty i Aasa po uprawomocnieniu grzecznie zwróciła kwotę 2787,52 zł. Szkoda jedynie, że bez naszej pomoc Klientka zapewne odpuściłaby sprawę i przepadłaby cała kwota.

Kancelaria prawna z Łodzi

Jesteśmy dużą Kancelarią prawną z siedzibą w Łodzi. Nasza ekipa składa się łącznie z 30 osób, głównie adwokatów, radców prawnych oraz aplikantów. Nasze biuro mieści się w ścisłym centrum miasta, blisko Nowego Centrum Łodzi, czyli najbardziej rozwijanego obszaru. W Kancelarii zajmującej powierzchnię 400 m2 powstało kilka działów wewnętrznych m.in.: obrony dłużników, negocjacji z wierzycielami, pozywania… Niebawem rozwijać będziemy kolejny projekt.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Sprawdź również nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: