Sprzeciw od nakazu zapłaty sprawił, że Hoist I NSFIZ cofnął pozew

Hoist I NSFIZ to fundusz sekurytyzacyjny, który zakupuje zadłużenia. Tym razem przejął dług pani Krystyny i domagał się zwrotu kwoty ok 34 tysięcy złotych łącznie! Nasza kancelaria przystąpiła do obrony a wtedy Hoist cofnął pozew.

Wierzyciel: Hoist I NSFIZ
Wysokość długu: 34.640,21 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Postępowanie umorzone wobec cofnięcia pozwu

Przejęcie zadłużenia przez fundusz

Roszczenie które nie istniało. Tak mniej więcej wygląda nasza kolejna przygoda z Hoist I NSFIZ w roli głównej. Poniżej email od naszej Klientki:

„Byłam pewna, że jak wezmę kredyt z banku, to nie będę miała żadnych problemów. Bardzo dobrze oszacowałam swoją sytuację finansową i dzięki niej wiedziałam, że uda mi się wszystko regularnie spłacać. Wszystko szło zgodnie z moim planem – systematycznie oddawałam pieniądze. Trzy dni temu otrzymałam nakaz zapłaty i pierwsza moja myśl była taka, że ktoś musiał się za mnie podawać. Nie mam pojęcia co mogło się stać, że firma Hoist wymagała ode mnie spłaty łącznie 34 tysięcy złotych! ” – napisała pani Krystyna.

Hoist I NSFIZ zaproponowało ugodę

Nasza Klientka poinformowała powoda o podjęciu współpracy z naszą kancelarią. Podczas telefonicznej rozmowy powiedziała o swoim rozgoryczeniu i zadeklarowała, że skoro chcą ciągać ją po sądach, to nie ma nic przeciwko temu. Znalazła solidną firmę, która będzie reprezentować jej sprawy. Na tą wiadomość fundusz zaproponował jej ugodę. Na szczęście pani Krystyna natychmiast przedstawiła nam proponowaną ofertę. Nasz specjalista poprosił kobietę, aby nam zaufała i pod żadnym względem niczego nie podpisywała.

Analiza dokumentów i obrona w sądzie

Pani Krystyna bardzo dobrze przygotowała się do kontaktu z nami. Miała wszystkie dokumenty związane z kredytem: umowę zawarcia kredytu oraz wyciągi z konta ze spłacanymi ratami, wezwania do zapłaty, a nawet smsy z windykacji sprzed wielu lat. Kobieta nie miała tylko pojęcia, że dług został sprzedany, że już nie Bank jest wierzycielem, a firma o obco brzmiącej nazwie. Na szczęście pani Krystyna zaufała naszej kancelarii. Gdy sprawa trafiła do sądu, nasz pełnomocnik wniósł sprzeciw od nakazu zapłaty w którym zgłosił wszystkie zarzuty. Na skutek tego, powód wycofał swój pozew a Sąd postępowanie umorzył.

Kontakt do nas:
+48 570 105 708
+48 530 182 192
pomoc@portal-dluznika.pl

Posiadamy również profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Dokumenty w tej sprawie: