Dług w Profi Credit to wynik pożyczki przez Internet, która była refinansowana oraz przedłużana. Pani Karolina straciła rachubę, a zobowiązanie stale rosło. W końcu wierzyciel wystąpił o sądowy nakaz zapłaty, ale nie uzyskał wszystkiego, czego oczekiwał – wykazaliśmy, że powództwo jest w dużej mierze bezzasadne.

Wierzyciel:Profi Credit
Wysokość długu:ok. 13 000 zł
Zadanie:sprzeciw od nakazu zapłaty
Uzyskany efekt:powództwo oddalone

Pożyczka w Profi Credit

Pożyczka przez Internet to szybki sposób na dodatkowe fundusze. Brak konieczności wykazania wypłacalności, właściwie zero wymagań formalnych i tylko kilkanaście minut potrzebne na złożenie wniosku – to wszystko skłoniło Panią Karolinę w chwili mocnego rozchwiania emocjonalnego, do podjęcia decyzji o pożyczce.  Jak sama przyznała, nie było to działanie przemyślane. Kobieta cierpi od wielu lat na powracające stany głębokiej depresji, a na pożyczkę zdecydowała się właśnie w gorszym momencie.

Rosnące zadłużenie

Nasza Klientka wzięła pożyczkę, z której finalnie nie skorzystała. Dopiero po wezwaniu do zapłaty, dotarło do niej, że naprawdę sfinalizowała wszystkie kroki do otrzymania pieniędzy. Przelała na konto pożyczkodawcy całą kwotę kapitału, ale to nie wystarczyło – do tego czasu zobowiązanie urosło o odsetki. Pani Małgorzata refinansowała pożyczkę i parokrotnie ją przedłużyła, korzystając z oferty przedstawianej przez Profi Credit. – opowiada Michał Szantar, adwokat z kancelarii oddłużeniowej prowadzącej Portal Dłużnika.

Konsultacja prawna – długi

Po jakimś czasie dostarczono kobiecie pismo informujące o tym, że wierzyciel uzyskał sądowy nakaz zapłaty. Mąż pani Małgorzaty dowiedział się w ten sposób o długu i choć wytrąciło go to z równowagi, postanowił działać. Umówił z nami spotkanie w sprawie żony, na które przyszli razem.

Małżeństwo wszystko nam opowiedziało, nie ukrywając nawet dość prywatnych informacji na temat swojego związku. Relacja nie jest łatwa, a sytuacja zrobiła się skomplikowana. Postanowiliśmy pomóc, ponieważ znaleźliśmy pewnie niedociągnięcia w całej sprawie, po stronie wierzyciela. Przyjęliśmy pełnomocnictwo i przygotowaliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty –  dodaje Łukasz Białkowski, współwłaściciel kancelarii oddłużeniowej prowadzącej Portal Dłużnika.

Portal Dłużnika, kontakt

Staramy się odpisywać na bieżąco na wszystkie wiadomości. Zapraszamy do kontaktu – pomoc@portal-dłużnika.pl oraz na nasz profil na portalu Facebook: Facebook/Portal Dłużnika

Dokumenty w tej sprawie: