Bank BGŻ BNP Paribas przystał na ugodę w sprawie kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny w Banku BGŻ BNP Paribas był przedmiotem sprawy, którą zajęła się ostatnio nasza kancelaria oddłużeniowa. Naszym zadaniem było doprowadzenie do ugody, dzięki której Państwo W. rozliczyliby wyłącznie kapitał.

Kredyt hipoteczny to nie przelewki

Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie finansowe, którego podejmuje się większość młodych Polaków. Posiadanie własnej nieruchomości to nie lada wyzwanie, któremu sprostać można często wyłącznie dzięki pomocy banku. Niedawno do naszej kancelarii oddłużeniowej w Łodzi zgłosiła się para w średnim wieku. Państwo W., bo o nich mowa, chcieli spłacić kredyt w banku Paribas. Problem tkwił w tym, że kredyt został już przez bank wypowiedziany.

Wypowiedzenie umowy kredytowej

Przypomnijmy zatem, czym jest i co oznacza wypowiedzenie umowy kredytowej. Wypowiedzenie to nic innego jak zerwanie umowy. Bank może wypowiedzieć umowę kredytową na skutek niedotrzymania warunków umowy np. z powodu braku spłaty kolejnych rat. Umowa może zostać zerwana także w momencie pogorszenia się sytuacji majątkowej kredytobiorcy, ponieważ stanowi to zagrożenie terminowej spłaty zobowiązania. Oznacza to, że kredytobiorca musi zwrócić tę kwotę kredytu, która została wykorzystana, wraz z odsetkami.

Wyjście z trudnej sytuacji

Nasi Klienci zdecydowali się na sprzedaż nieruchomości i negocjacje z bankiem. Obawiali się jednak, że sami nie będą potrafili odpowiednio przeprowadzić rozmów i zgłosili się do nas. Nasi przedstawiciele dokonali analizy sytuacji. Udało im się spełnić życzenie Klientów – bank zgodził się na pokrycie spłaty kapitału z środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości. W tym przypadku oznacza to, że nasi Klienci spłacą kapitał w wysokości 470 tysięcy zł plus 10 tysięcy zł odsetek. Umorzone zostanie blisko 100 tys. Mamy nadzieję, że sprzedaż przyniesie oczekiwane zyski!

Polecamy także: Kredyt hipoteczny oczami eksperta. Rozmowa z Michałem Dawidowiczem, właścicielem firmy Plan Finance i autorem blogkredytowy.pl

Nasza kancelaria oddłużeniowa to sprawdzona i polecana placówka. Jej siedziba znajduje się w Łodzi, ale prawnicy i specjaliści działają na terenie całego kraju podejmując się nawet najbardziej zawiłych spraw. Nie wstydźcie się opowiedzieć ekspertom o swoich problemach. Pomożemy Wam realnie uporać się nawet z największym zadłużeniem.

Nasz email: pomoc@portal-dluznika.pl

Dokumenty w tej sprawie: