Czy konsolidacja pożyczek chwilówek to dobre rozwiązanie?

15 stycznia 2024 przez  - Portal Dłużnika

Konsolidacja pożyczek chwilówek – kiedy jest dobrym rozwiązaniem, a kiedy warto szukać alternatywy? Zapewne na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Powód: ASI Mats Obligo AI
Wartość przedmiotu sporu: 
10.765,93 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu.

Konsolidacja pożyczek chwilówek to rozwiązanie finansowe oferowane osobom, które popadły w problemy związane z wielokrotnym zadłużeniem w tzw. pożyczkach "na już". Proces ten polega na połączeniu kilku krótkoterminowych zobowiązań w jedno, długoterminowe, często z niższym oprocentowaniem i wydłużonym czasem spłaty. Choć krok ten może wydawać się ratunkiem dla osób pogrążonych w długach, to nie zawsze jest dobre rozwiązanie. Warto się zastanowić, kiedy konsolidacja pożyczek chwilówek jest korzystna, a kiedy warto rozważyć inne opcje, takie jak współpraca z Kancelarią Oddłużeniową.

Konsolidacja pożyczek chwilówek

Kiedy konsolidacja pożyczek chwilówek okazuje się pomocna?

  • Gdy stawki oprocentowania są wyższe niż w przypadku zobowiązania konsolidacyjnego. W takiej sytuacji suma odsetek, jakie płacimy każdego miesiąca po konsolidacji, może być niższa niż suma odsetek od poszczególnych chwilówek.
  • Gdy istnieje ryzyko wpadnięcia w spiralę zadłużenia.
  • Konsolidacja pożyczek chwilówek pozwala uniknąć opóźnień w płatnościach i związanych z tym dodatkowych kosztów (np. kar, opłat za przypomnienia). Dla wygody jednej spłaty miesięcznej. Zarządzanie wieloma ratami może być stresujące i nieefektywne. Konsolidacja pozwala na lepszą organizację budżetu domowego.

Kiedy konsolidacja pożyczek chwilówek może być niekorzystna?

  • Jeśli suma kosztów kredytu konsolidacyjnego przewyższa koszty dotychczasowych zobowiązań. Trzeba pamiętać o opłatach związanych z uruchomieniem nowego kredytu i ewentualną płatnością za wcześniejszą spłatę chwilówek.
  • Gdy popadamy w długi, nie zmieniając złych nawyków finansowych. Konsolidacja pożyczek chwilówek nie rozwiąże problemu, jeżeli nie zaczniemy zarządzać budżetem w bardziej rozważny sposób.
  • Kiedy mamy możliwość negocjacji lepszych warunków spłaty bezpośrednio z wierzycielami. Czasem indywidualne podejście i próba porozumienia z pożyczkodawcami mogą okazać się bardziej korzystne.

Rola Kancelarii Oddłużeniowej

Osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej, często stają przed koniecznością obrony w sądzie przeciwko roszczeniom pożyczkodawców. W tym miejscu na scenę wkracza Kancelaria Oddłużeniowa, która oferuje profesjonalne wsparcie prawników specjalizujących się w oddłużaniu. Nasza kancelaria jest w stanie wyciągnąć klienta z opresji finansowych, nawet gdy został pozwany przez Asi Mats Obligo AI. Sąd Rejonowy oddalił powództwo w całości. Mogliśmy świętować. Dobra Kancelaria Oddłużeniowa potrafi skutecznie: reprezentować klienta w sądzie, negocjować z wierzycielami warunki spłaty zadłużenia, doradzać w kwestiach zarządzania finansami osobistymi.

Kiedy warto skorzystać z pomocy Kancelarii Oddłużeniowej zamiast konsolidacji?

  • Gdy sprawa trafiła do sądu. Profesjonalna obrona prawna może być decydująca w procesie sądowym.
  • Jeśli istnieje możliwość ustalenia indywidualnego planu spłaty długu. Kancelaria ma doświadczenie w negocjacjach i może osiągnąć lepsze warunki niż standardowa oferta konsolidacji.
  • Kiedy potrzebujemy kompleksowej pomocy w wyjściu z długów. Kancelaria Oddłużeniowa oferuje wsparcie nie tylko prawne, ale również w zakresie edukacji finansowej, co może być kluczowe dla uniknięcia podobnych problemów w przyszłości.

Konsolidacja pożyczek chwilówek może być skutecznym narzędziem w walce z zadłużeniem, ale nie zawsze jest najlepszą opcją. W wielu przypadkach konieczna może okazać się pomoc prawna i negocjacje prowadzone przez specjalistów z Kancelarii Oddłużeniowej, którzy dopasują strategię wyjścia z długów do indywidualnej sytuacji klienta. Nim zdecydujemy się na taki krok jak konsolidacja pożyczek chwilówek warto rozważyć wsparcie profesjonalnej kancelarii, aby upewnić się, że wybieramy najkorzystniejszą ścieżkę do finansowej stabilności.

Konsolidacja pożyczek chwilówek


Oddłużenia z najlepszą Kancelarią kończą się sukcesami

Nie podlega dyskusji, że wybór mecenasa, który zajmie się oddłużaniem jest kluczowy dla dłużnika. Dlatego trzeba bardzo rozważnie podejmować tego decyzje. Bezsprzecznie oddłużenia z najlepszą Kancelarią kończą się sukcesami, gdyż zajmują się…

Sąd wzywa pozwanego na rozprawę. Co robić?

Sąd wzywa pozwanego na rozprawę. Przerażony czyta wezwanie i nie wie, co powinien zrobić? Pan Paweł był w podobnej sytuacji, ale na szczęście nie próbował sam się bronić. Oczywiście dzięki temu dał…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Konsolidacja pożyczek chwilówek

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget