Sąd wzywa pozwanego na rozprawę. Co robić?

Sąd wzywa pozwanego na rozprawę. Przerażony czyta wezwanie i nie wie, co powinien zrobić? Pan Paweł był w podobnej sytuacji, ale na szczęście nie próbował sam się bronić. Oczywiście dzięki temu dał sobie szansę na korzystny dla siebie wyrok. Firma pożyczkowa domagała się zapłaty 18.753,51 zł, a sąd zasądził jedynie 7.982,25 zł. Różnica na dochodzonej pozwem kwocie wyniosła ponad 10 tysięcy nie licząc kosztów procesu i odsetek. Poniżej wyrok w opisywanej dziś sprawie.

Powód: Profi Credit Polska S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 18.753,51 zł
Zadanie: Zarzuty od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Dopłata 7.982,25 zł, oddalenie powództwa w pozostałym zakresie, brak kosztów procesu

Co robić, kiedy sąd wzywa pozwanego na rozprawę?

Doskonale wiemy, jak przerażeni są zadłużeni, kiedy dowiadują się, że sąd wzywa pozwanego na rozprawę. Jeszcze bardziej boją się o to, co będzie się dalej działo i czują paraliżującą bezradność. Oczywiście i w takiej sytuacji nie są pozostawieni sami sobie, ponieważ mogą skorzystać z konsultacji prawnej, choćby w kancelarii oddłużeniowej. W rezultacie dowiedzą się, że tego typu wezwanie nie zobowiązuje ich do stawiennictwa w sądzie. Z pewnością nieobecność zadziała tylko na ich korzyść. A jeżeli jeszcze pozwanym długiem zajmą się specjaliści w oddłużaniu, zyskają o wiele większą szansę na skuteczną obronę. Dlatego, kiedy otrzymacie Państwo wezwanie na rozprawę, niech Wam nie przychodzi do głowy, aby tam iść. Bez wątpienia najlepiej zwrócić się do ekspertów w sprawach o długi. Oni, jako profesjonaliści, najlepiej będą reprezentowali Was w sądzie.

Profi Credit i sprawa w sądzie

Dobry wyrok, który zapadł w prezentowanej dzisiaj sprawie, to wynik przede wszystkim roztropności pozwanego. Oddalenie dużej części powództwa Profi Credit, znacząco zmniejszyło zadłużenie.

Więcej wygranych spraw z Profi Credit znajdziesz tutaj: https://portal-dluznika.pl/?s=profi+credit&submit=

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Sąd wzywa pozwanego na rozprawę

Sąd wzywa pozwanego na rozprawę