Sprzedaż długów do innych podmiotów to szansa dla Ciebie

27 października 2023 przez  - Portal Dłużnika

Sprzedaż długów do innych podmiotów nie jest niczym tragicznym. Czasami lepiej dłużnik na tym wychodzi. Kancelaria Oddłużeniowa wie dobrze, jak poradzić sobie z wierzycielami.

Powód: Svea Ekonomi Cyprus Ltd.
Wartość przedmiotu sporu: 
2.905,00 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Czy Twój wierzyciel też sprzedał dług?

Sprzedaż długów do innych podmiotów

Sprzedaż długów do innych podmiotów, chociaż może wydawać się kontrowersyjnym zagadnieniem, jest praktyką powszechną w dzisiejszym świecie finansów. Istnieje wiele firm, które zajmują się skupem i odzyskiwaniem długów od wierzycieli, oferując korzystne warunki dla dłużników. Sprzedaż długów do innych podmiotów może być nie tylko korzystna dla dłużnika, ale także dla wierzycieli.

Wielu ludzi, którzy zaciągnęli długi, znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i nie ma możliwości spłaty swoich zobowiązań. Sprzedaż długów do innych podmiotów może być dla takich osób wybawieniem, gdyż umożliwia im otrzymanie zniżek lub rozłożenie spłaty na dogodne raty. Dzięki temu dłużnik ma większą szansę na uregulowanie swojego zadłużenia bez konieczności dochodzenia do sądu lub zajęcia mienia. Sprzedaż długów do innych podmiotów daje również dłużnikowi możliwość skupienia się na odbudowie swojej sytuacji finansowej.

Kancelaria Oddłużeniowa to jedna z Kancelarii, która oferuje profesjonalne wsparcie w zakresie oddłużania. Działa ona na podstawie odpowiednich przepisów prawa i posiada niezbędne uprawnienia, co daje dłużnikowi pewność, że proces oddłużania będzie przebiegał w sposób legalny i sprawiedliwy. Kancelaria Oddłużeniowa zdaje sobie sprawę, że każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia.

Proces oddłużania po cesji nabierze tempa

W trakcie procesu oddłużeniowego Kancelaria Oddłużeniowa podejmuje szereg działań mających na celu porozumienie się z wierzycielami dłużnika. Negocjuje się warunki spłaty długu, przy czym dłużnik jest chroniony przez prawo. Kancelaria zna przepisy prawa i ma duże doświadczenie w obszarze zadłużeń, dlatego potrafi znaleźć optymalne rozwiązania dla swoich klientów.

Sprzedaż długów do innych podmiotów

Sąd, jako organ orzekający w sprawach związanych ze sprzedażą długów, może odmówić uwzględnienia powództwa w całości. Takie orzeczenie odrzuca roszczenia wierzycieli, co oznacza, że dłużnik jest zwolniony z obowiązku spłaty swojego długu. Decyzje sądu są finalne i obowiązujące dla wszystkich stron postępowania. Tak było właśnie w przypadku naszego Klienta, który posiadał chwilówkę. Pożyczkodawca sprzedał dług innej firmie, ta z kolei nie dała sobie również rady ze ściągnięciem należności i oddała sprawę do Sądu. Sprzedaż długów do innych podmiotów to inaczej cesja wierzytelności. Niemniej jednak Sąd po skutecznym sprzeciwie od nakazu zapłaty, który wnieśliśmy w imieniu Klienta oddalił powództwo w całości. Klient wolny od długu. My szczęśliwi, że mogliśmy mu pomóc.

Ważne jest, aby pamiętać, że sprzedaż długów do innych podmiotów nie jest rozwiązaniem dla każdego przypadku zadłużenia. Niektórzy wierzyciele mogą być bardziej uporczywi w dochodzeniu swoich roszczeń i nie zgodzą się na skupienie długu. Dlatego też sprzedaż długów nie należy absolutnie do tematu łatwego ale to już jest problem wierzycieli a nie dłużnika.

Warto również podkreślić, że sprzedaż długów to nie tylko korzyść dla dłużnika, ale także dla wierzycieli. W przypadku, gdy wierzyciel nie ma możliwości odzyskania swojego długu, sprzedaż długu staje się jedyną szansą na uzyskanie przynajmniej części środków. Wierzyciele mogą skorzystać z pomocy firm zajmujących się skupem długów, które dysponują odpowiednimi zasobami i wiedzą, jak przeprowadzić skuteczną transakcję.

Sprzedaż długów do innych podmiotów może być korzystnym rozwiązaniem

Kancelaria Oddłużeniowa, dzięki swojemu doświadczeniu i wiedzy prawniczej, potrafi skutecznie negocjować warunki spłaty długów oraz zabezpieczyć interesy swoich klientów. Jeśli Twój dług został sprzedany abolutnie nie masz powodu do obaw. Czasami inny wierzyciel oferuje lepsze warunki spłaty długu niż wierzyciel pierwotny. Natomiast po sprzedaży długu powinieneś zostać o tym poinformowany. Może się okazać, że jeszcze dodatkowo Twój dług zostanie wystawiony na giełdę długów. Brzmi może dość skomplikowanie ale to również nie jest powód do obaw. Wierzyciel pierwotny zawsze szuka rozwiązania aby odzyskać swoje pieniądze w jak najszybszy sposób. Jeśli widzi, że dłużnik nie jest w stanie mu spłacić zobowiązania nie ma innego wyjścia, jak tylko kombinowanie. Według nas dług nawet sprzedany jest do ogarnięcia mówiąc już językiem prostym.

Jeśli borykasz się z zadłużeniem i Twój dług został sprzedany a Ty już motasz się bo nie wiesz, kto jakim jest wierzycielem, skontaktuj się z nami a my zrobimy wszystko abyś wyszedł na prostą. Z naszą Kancelarią Oddłużeniową nie musisz się już martwić o długi.


Oddłużanie kredytów i pożyczek

Oddłużanie kredytów i pożyczek jest jak najbardziej możliwe ale trzeba znaleźć odpowiednie miejsce oraz odpowiednich ekspertów z dziedzinie oddłużania. Być może na rynku znajduje się wiele Kancelarii ale Kancelaria Oddłużeniowa z Łodzi…

Oddłużanie kancelaria prawna w Łodzi

Zdajemy sobie sprawę, że kiedy decydujesz się na specjalistyczną pomoc prawną oczekujesz, że zostanie ona profesjonalnie poprowadzona. Dlatego oddłużanie kancelaria prawna w Łodzi, czyli nasz Portal Dłużnika, wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Pana Aleksandra…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Sprzedaż długów do innych podmiotów

Inna wygrana z Svea:

Sprzedaż długów do innych podmiotów

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget