Komornik sądowy wszedł na pensję, co robić?

23 października 2023 przez  - Portal Dłużnika

Komornik sądowy wszedł na pensję, co robić? No właśnie to jest pytanie, na które bardzo dużo osób poszukuje odpowiedzi. Już samo słowo komornik jest dla wielu osób zadłużonych koszmarem i jeszcze do tego wszystkiego komornik sądowy wszedł na pensję, co robić?

Powód: Recoverso RMC OU
Wartość przedmiotu sporu:
2.510,52 zł
Zadanie: 
Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: 
Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Zacznijmy od tego, że według Kodeksu Pracy komornik ma prawo zająć nasze wynagrodzenie nawet jak byśmy tego bardzo nie chcieli. Prawo określa zasady, kiedy do takiego zajęcia może dojść i jak wygląda egzekucja. Zajęcie pensji pracownika dokonane jest z chwilą otrzymania przez pracodawcę zawiadomienia od komornika o zajęciu.

Kiedy komornik zajmuje pensję?

Zajęcie pensji (wynagrodzenia za pracę) dotyczy:

  • periodycznego wynagrodzenia za pracę i wynagrodzenia za prace zlecone,
  • nagród i premii przysługujących dłużnikowi za okres jego zatrudnienia,
  • związanego ze stosunkiem pracy zysku lub udziału w funduszu zakładowym oraz wszelkich innych funduszach, pozostających w związku ze stosunkiem pracy.

Komornik sądowy wszedł na pensję

W zajęciu wynagrodzenia przez komornika podana jest wysokość zadłużenia. Zajęcie pensji będzie obowiązywało aż do jej całkowitej spłaty.

Wkroczenie komornika na pensję pracownika może mieć dotkliwe konsekwencje dla jego stabilności finansowej. Konsekwencje prawne tego działania mogą być dla wielu skomplikowane i przytłaczające. Istnieją jednak rozwiązania pozwalające przezwyciężyć tę sytuację i środki zapobiegawcze, aby uniknąć jej w przyszłości.

Kiedy komornik wpisuje się w pensję pracownika, może to mieć doniosłe konsekwencje. Po pierwsze, może to poważnie zagrozić stabilności finansowej pracownika. Pracownik może mieć trudności z opłaceniem podstawowych potrzeb, takich jak żywność, czynsz i media. Po drugie, konsekwencje prawne wstąpienia komornika do wynagrodzenia mogą być skomplikowane. Być może komornik wpisał wynagrodzenie w celu windykacji niezapłaconych długów, a pracownik mógł nie być świadomy istnienia długu. Po trzecie, wpisanie wynagrodzenia przez komornika może mieć długoterminowe konsekwencje dla zdolności kredytowej pracownika, utrudniając mu uzyskanie kredytu w przyszłości.

Pamiętajcie, że komornik nie może Wam zająć całej pensji. Na koncie osoby zadłużonej musi zawsze pozostać minimalne wynagrodzenie netto, które aktualizowane jest każdego roku. Pewnie sporo osób zadaje sobie pytanie, skąd komornik wie, gdzie pracujecie? Otóż, komornicy mają swoje sposoby zbierania informacji na temat osób zadłużonych, ich sytuacji życiowej oraz majątkowej, jak również sytuacji zawodowej. Najczęściej szukają danych u naszych wierzycieli, w Urzędach Skarbowych oraz w bankach, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych ale również poszukują takich danych na mediach społecznościowych.

Komornik sądowy wszedł na pensję, co robić? 

Gdy komornik zajmuje pensję z naszego konta pewnie zastanawiamy się, czy da się coś zrobić aby uchronić swoje zarobki przed takim zajęciem. W bankach w Polsce będzie na pewno ciężko, ponieważ komornicy wyszukują danych korzystając z systemu zwanym Ognivo. Co zatem możemy zrobić? Możemy skorzystać z opcji dobrowolnego spłaty zadłużenia, pracy na czarno absolutnie nie polecamy, ponieważ możemy mieć jeszcze więcej problemów. Konto bez komornika realne w naszym kraju nie jest bo komornicy widzą wszystkie banki w systemie Ognivo. Musielibyśmy otworzyć konto w innym banku poza granicami naszego kraju ale to i tak nic nie da bo komornicy występują z pisem do pracodawcy o zajęcie wynagrodzenia.

Komornik sądowy wszedł na pensję

Nie należy absolutnie panikować tylko spróbować porozumieć się z komornikiem. Komornik to też człowiek. Uważamy, że z każdej sytuacji da się wyjść i na pewno da się porozumieć. Pamiętajcie, że jeśli komornik zajął więcej wynagrodzenia niż powinien, sprawę również da się odkręcić. W rzeczywistości można spotkać się z różnymi sytuacjami. Podstawa to walczyć o swoje oraz nie poddawać się. Należy znać swoje prawa. Niemniej jednak jeśli macie problemy i nie wiecie do końca co kormonik może a co nie, wystarczy się z nami skontaktować i porozmawiać. Udzielimy każdej informacji. Kancelaria Oddłużeniowa z Łodzi doskonale zna prawa i obowiązki komornika. Zna się przede wszystkim na oddłużaniu. Obrona w Sądach to nasza codzienność. Walka o lepsze jutro swoich Klientów to również nasza codzienność. Zatem, komornik sądowy wszedł na pensję, co robić? Skontaktować się z najlepszą Kancelarią Oddłużeniową z Łodzi. Tak właśnie było w przypadku naszego Klienta. Nie dosyć, że komornik wszedł mu na pensję, to jeszcze dodatkowo Klient otrzymał sądowy nakaz zapłaty z Sądu Rejonowego, czyli Sądu I Instancji. Dramat jakich mało. Klient skontaktował się z nami wiedząc doskonale, że jesteśmy najlepszą Kancelarią Oddłużeniową z Łodzi. Opowiedział nam o wszystkim oraz poinformował, że ma komornika na pensji. W imieniu naszego Klienta, stworzyliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty a następnie przesłaliśmy go do Sądu. Oczekiwanie na wyrok to dla nas, jak również dla Klienta sporo stresu. Każdy się niecierpliwi bo nie wie, jaki będzie wyrok. Tak na prawdę wszystko jest w rękach Sądu. W momencie, kiedy odebraliśmy wyrok natychmiast przekazaliśmy informację do Klienta, że Sąd oddalił powództwo w całości. To oznacza, że Klient został bez długu. Nasza obrona procesowa jest najlepsza. Nigdy nie wątpiliśmy w swoje możliwości. Posiadamy wiedzę praktyczną, teoretyczną oraz bardzo duże doświadczenie. Zatem, jeśli walczycie z długami i nie dajecie już sobie z nimi rady, to proponujemy skontaktować się z naszą Kancelarią Oddłużeniową z Łodzi.

Pamiętaj, że na naszą pomoc zawsze możesz liczyć

Reasumując, pamiętajcie, żeby pilnować sądowych nakazów zapłaty. W przeciwnym razie, jeśli sprzeciw od nakazu zapłaty nie zostanie złożony do Sądu na czas, możecie być pewni, że wyrok się uprawomocni i komornik będzie mieć drogę wolną. Wtedy z pewnością zajmie nasze konto bankowe oraz pensję. Wszystko zależy również od tego, jak spore mamy zaległości. Ważne jest również, abyś nie czuł się osamotniony w tej sytuacji.

Pamiętaj, że trudności finansowe mogą spotkać każdego z nas, ale to, jak sobie z nimi radzimy, definiuje naszą siłę i determinację. Nie poddawaj się i szukaj rozwiązań. Nie wolno panikować!


Plan oddłużania i pomoc zadłużonym

Nie dopuść do tego, żeby długi zniszczyły całe Twoje życiem. Bezsprzecznie nasz przemyślany plan oddłużania i pomoc zadłużonym, której udzielamy, pozwala wszystko uporządkować. Dlatego nie rezygnuj z profesjonalnej pomocy prawnej w oddłużaniu,…

Dobry sprzeciw od nakazu zapłaty pozwala wygrać proces

Pamiętaj, że masz prawo, aby zakwestionować zasadność wydanego orzeczenia sądowego, którym sąd zobowiązuje Cię do zapłaty na rzecz powoda. Bez wątpienia dobry sprzeciw od nakazu zapłaty, pozwoli przedstawić swoje stanowisko w sprawie…


Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: (42) 641 30 61; (42) 641 30 62; (42) 641 30 63; (42) 641 30 64
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Komornik sądowy wszedł na pensję

Inna wygrana z Recoverso RMC OU:

Komornik sądowy wszedł na pensję

Kancelaria Oddłużeniowa

KONTAKT

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00

 

Zadzwoń do nas:

(42) 641 30 61

(42) 641 30 62

(42) 641 30 63

(42) 641 30 64

 

Napisz do nas:

pomoc@portal-dluznika.pl


Łukasz Białkowski:

+ 48 883 901 601

O NAS

Portal Dłużnika to Kancelaria Oddłużeniowa z siedzibą w Łodzi. Jej założyciel, Łukasz Białkowski w branży oddłużeniowej działa od ponad 20 lat.

Jako jeden z pierwszych i nielicznych na tym rynku wskazywał kierunki i możliwości. Więcej o tym, jak to się wszystko zaczęło, można przeczytać choćby w Gazecie Wyborczej.

Kancelaria Oddłużeniowa Łukasza Białkowskiego specjalizuje się zarówno w oddłużaniu konsumentów, jak i przedsiębiorców z terenu całego kraju – od negocjacji ugodowych z wierzycielami, przez wnioski upadłościowe, reprezentację procesową w sprawach o zapłatę, po postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne w procesie oddłużania przedsiębiorców.

"W Zespole mamy aż trzech doktorantów WPiA UŁ i wykładowcę akademickiego. Nasi Klienci mogą spać spokojnie, dbamy o nich"    Ł. Białkowski

Prężnie działamy także w sprawach odzyskowych. Dochodzimy nienależnie dokonanych wpłat z tyt. przedłużeń, refinansowań, nienależnie poniesionych kosztów pożyczek i kredytów.

Jesteśmy skuteczni! Ponad 80% przyjętych w 2023 roku spraw zakończyło się korzystnie dla naszych Klientów.

Masz problem z długami? A może chcesz odzyskać swoje pieniądze? Odezwij się!

ARCHIWUM

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Pagelike Widget