Weksel i postępowanie nakazowe w sprawie z Profi Credit

Weksel i postępowanie nakazowe jest udziałem Profi Credit. Pani Ewa zostaje pozwana o zapłatę 10.902,73 zł. Dlatego, kiedy sąd doręczył jej wydane orzeczenie, kobieta niezwłocznie zaczęła poszukiwać pomocy. Oczywiście wystarczyła krótka wymiana zdań, aby dowiedziała się, że nie ma czasu na rozmyślania i trzeba działać. Pozwana wniosła zarzuty od nakazu zapłaty i wdała się w spór. Po wymianie wielu pism procesowych sprawa w końcu się zakończyła.  Sąd oddalił w całości wniesione powództwo. Poniżej wyrok w omawianej dziś sprawie.

Powód: Profi Credit Polska S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 10.902,73 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Weksel i postępowanie nakazowe. Jak się bronić?

Weksel in blanco jest papierem wartościowym, którym niektóre podmioty rynku finansowego zabezpieczają udzielane pożyczki. Bez wątpienia jest on charakterystyczny, ponieważ najczęściej nie widnieje na nim kwota zabezpieczenia. Wpisuje ją wierzyciel, kiedy kieruje sprawę do sądu. Niestety, chociaż bardzo często ma się ona nijak do rzeczywistego zadłużenia, sąd nie bada jej zasadności i wydaje nakaz. Zaczyna się postępowanie nakazowe z weksla, przed którym obrona jest o wiele bardziej wymagająca niż w przypadku postępowania upominawczego.

Proszę Państwa weksel i postępowanie nakazowe to mieszanka wybuchowa. Bez wątpienia najmniejszy błąd spowoduje, że przegracie proces, który był do wygrania. Więc jak się bronić? Ze względu na zawiłość tego typu postępowań, zalecamy przekazywanie spraw do kancelarii specjalizującej się w oddłużaniu.

Profi Credit przegrywa sprawę w sądzie

Kolejna Pozwana przez Profi Credit doskonale wiedziała, że pozostawienie nakazu zapłaty bez reakcji szybko skończy się egzekucją. Wniosła sprzeciw, podjęła obronę. Efekt? Roszczenie parabanku zostało oddalone. Poniżej prezentujemy wyrok w omawianej dziś sprawie!

Więcej wygranych z Profi Credit znajdziesz tutaj: https://portal-dluznika.pl/?s=profi+credit&submit=

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Weksel i postępowanie nakazowe

Weksel i postępowanie nakazowe