Niewypłacalność

Właśnie niewypłacalność, czyli utrata płynności finansowej spowodowała, że Pani Krystyna nie miała pieniędzy na spłatę pożyczki udzielonej przez Profi Credit. Oczywiście odliczając stres związany z samą sprawą, wyszło to pozwanej na dobre. A dlaczego? Ponieważ dzięki temu, że zaprzestała spłat, firma pożyczkowa wniosła do sądu pozew o zapłatę. W związku z tym, kobieta skorzystała ze specjalistycznej pomocy prawnej w oddłużaniu. Bez wątpienia była to najlepsza z możliwych decyzji. Mogła w ten sposób bronić się przed nienależnym roszczeniem, które wynosiło 5.999,14 zł. W rezultacie dzięki podjętym krokom prawnym, postępowanie nakazowe z weksla zakończono wygraną. Wniesiona apelacja po niekorzystnym wyroku wydanym przez sąd rejonowy, była w pełni zasadna. Sąd II instancji uwzględnił ją w całości. Przede wszystkim upadło powództwo, a Profi Credit musi pokryć koszty procesowe za obie instancje.  

Powód: Profi Credit Polska S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 5.999,14 zł
Zadanie: Zarzuty od nakazu zapłaty, obrona procesowa, wniesienie apelacji
Uzyskany efekt: Apelacja uwzględniona w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Niewypłacalność to utrata płynności finansowej

Nikomu nie życzymy, aby spotkało go to, co stało się udziałem Klientów Portalu Dłużnika. Chociaż utrata płynności finansowej nie musi trwać wiecznie, jednak nawet krótkie zawirowania finansowe, mogą wygenerować trudne do spłaty długi. Ze względu na to, wydatki zaczynają przewyższać dochody i jesteśmy ciągle pod kreską, która staje się coraz grubsza. Bez wątpienia, kiedy szybko nie zmienimy stylu życia poprzez zaciśniecie pasa, sytuacja będzie bardzo poważna. Istotnie niewypłacalność stanie się faktem, z którym będziemy musieli się zmierzyć. Z pewnością wielu długom udałoby się zapobiec, gdyby Polacy mieli nawyk konsultowania swojej sytuacji finansowej ze specjalistami. Jednak tego nie robią i z chwilą braku pieniędzy, zaciągają nowe pożyczki. To powinno się zmienić, ponieważ zapewne można byłoby zapobiec wielu ludzkim tragediom.

Apelacja w sprawie z Profi Credit  

Zasadność apelacji powinna zostać oceniona przez Mecenasa / Kancelarią reprezentującą pozwaną. Tak właśnie stało się w prezentowanej dziś sprawie. Wniesiono apelację i jak widać została ona uwzględniona w całości. Powództwo Profi Credit zostało oddalone w całości.

Więcej wygranych spraw z Profi Credit znajdziesz tutaj: https://portal-dluznika.pl/?s=profi+credit&submit=

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Niewypłacalność

Niewypłacalność