Oskarżenia o wyłudzenie pożyczki

Oskarżenia o wyłudzenie pożyczki są poważną sprawą. Pan Edward otrzymał wezwanie na policję. Tam okazało się, że właśnie takie zarzuty wysunęła w stosunku do niego jedna z firm pożyczkowych. Oczywiście postępowanie zostało umorzone. W międzyczasie wierzytelność sprzedano do Ultimo NSFIZ, które po nieudanej windykacji, wniosło do sądu pozew o zapłatę 3.672,00 zł. Z pewnością ta sprawa mogła zakończyć się zasądzeniem w całości, ale pozwany zdecydował się bronić. W rezultacie sąd wydał wyrok nakazujący dopłatę w wysokości 563,44 zł, oddalając pozostałą cześć roszczenia Ultimo NSFIZ. Poniżej wyrok w prezentowanej dziś sprawie.

Powód: Ultimo NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu: 3.672,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Dopłata 563,44 zł, oddalenie powództwa w pozostałym zakresie, brak kosztów procesu

Oskarżenia o wyłudzenie pożyczki lub kredytu

Nie miejmy złudzeń, że instytucja, w której mamy niespłacony dług tak łatwo się podda. Bez wątpienia wykorzysta wszystkie sposoby, aby wywrzeć na zadłużonym presją, która spowoduje zapłatę nawet nienależnych pieniędzy. Chociaż oskarżenia o wyłudzenie pożyczki, czy kredytu są wykorzystywane przez podmioty rynku finansowego, jednak najczęściej jest to tak zwany straszak. Bez wątpienia przesłuchanie na policji wywołuje ogromny stres, ale tego typu sprawy w 99% są umarzane. Oczywiście są sytuacje, kiedy oskarżony poniesie jednak konsekwencje takiego czynu. Niewątpliwie stanie się tak, kiedy zostanie udowodnione, że zaciągał zobowiązanie z zamiarem działania na szkodę banku lub firmy pożyczkowej. Bezsprzecznie także złożenie nieprawdziwych informacji we wniosku o finansowanie, będzie przemawiało na niekorzyść konsumenta. Także sfałszowanie dokumentów podczas wnioskowania o kredytowanie, nie będzie wróżyło nic dobrego. Dlatego, kiedy sięgasz po finansowanie zewnętrzne, zawsze podawaj właściwe dane i posługuj się prawdziwymi dokumentami.

Korzystny wyrok w sprawie z Ultimo NSFIZ

Pozwany przez Ultimo może już zapomnieć o kłopotach związanych z niespłaconą pożyczką. Przede wszystkim zapłaci to, co rzeczywiście był dłużny, a reszta nienależnych kosztów została oddalona przez sąd. Poniżej wyrok w tej sprawie!

Więcej wygranych spraw z Ultimo znajdziesz tutaj: https://portal-dluznika.pl/?s=ultimo&submit=

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz:

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Oskarżenia o wyłudzenie pożyczki

Oskarżenia o wyłudzenie pożyczki