Pożyczki z gwarantem jakie oferuje spółka finansowa Rapida, w razie trudności ze spłatą stanowią podwójne kłopoty. A dlaczego? Pozywany jest pożyczkobiorca, jak i ten, który udzielał mu poręczenia czyli gwarant. Właśnie w takiej sprawie działaliśmy procesowo, broniąc naszych Klientów przed roszczeniem na 12.425,53 zł. Sąd zgodził się ze stanowiskiem mecenasów z naszej kancelarii oddłużeniowej i oddalił pozew Rapida w całości.

Powód: Rapida Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 12.425,53 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Poręczenie pożyczki innej osobie niesie za sobą ogromne ryzyko

Proszę Państwa pamiętajcie, że być gwarantem, poręczycielem, żyrantem dla innej osoby jest w zasadzie równoznaczne z zaciągnięciem przez siebie nowego zobowiązania finansowego, zwłaszcza w przypadku, gdy pożyczkobiorca nie spłaca zobowiązania. Większość z dokonujących tę czynność, podchodzi do niej nader lekkomyślnie, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. Trzeba mieć świadomość, że odpowiadamy finansowo tak samo jak główny pożyczkobiorca. W razie barku spłaty, zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności tak finansowej jak i prawnej. Konsekwencją będzie dług postawiony w stan wymagalności i często mający swój finał w sądzie. Dlatego decydując się na poręczenie pożyczki czy kredytu, bardzo poważnie zastanówmy się przed podjęciem takiego kroku.

Pozew Rapida oddalony w całości

Pisząc szczerze, nasi Klienci zaciągając pożyczkę w Rapida nie podeszli do niej odpowiedzialnie. Odbyło się to na zasadzie jakoś to będzie. I mamy wynik tego „jakoś”. Na szczęście dzięki profesjonalnej pomocy prawnej mecenasów z Portalu Dłużnika, mogli wyjść obronną ręką z tego poważnego kłopotu. My wiemy, że firmy pożyczkowe bardzo często nie działają zgodnie z prawem i przekraczają dopuszczalne koszty pozaodsetkowe. Także w umowach można znaleźć klauzule abuzywne, przemawiające na niekorzyść konsumentów. Wprawne oko eksperta podczas analizy dokumentów jest w stanie wyłapać nieprawidłowości, które dadzą podstawy do ustalenia skutecznej  linii obrony. W sporze z Rapida takich „kwiatków” mieliśmy kilka i mogliśmy skutecznie zadziałać. Kolejny pozew Rapida upadł w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

pozew Rapida