Kiedy Pani Tamara skontaktowała się z Biurem Obsługi Klienta naszej kancelarii oddłużeniowej, po rozmowie podjęła decyzję, że przekaże nam swoją sprawę z powództwa Provident, gdzie przedmiotem sporu było kwota 4.605,88 zł. Po otrzymaniu dokumentów, natychmiast przystąpiliśmy do działania. Sąd uznał, że racja leży po stronie naszej Klientki i oddalił w całości powództwo Provident.

Powód: Provident Polska S.A.
Wartość przedmiotu sporu: 4.605,88 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Pożyczki w parabankach często dają początek długom

Można zadać sobie pytanie dlaczego konsumenci sięgają po pożyczki w instytucjach pozabankowych, jeżeli oglądają w telewizji, czytają w prasie tyle złego na ich temat. Odpowiedź jest prosta. Brak pieniędzy, brak zdolności kredytowej, zła historia w Biurze Informacji Kredytowe (BIK), dyskwalifikuje ich jako Klientów banków. Wobec tego często nie mają wyjścia i idą tam, gdzie pieniądze odstaną bez problemów, zbędnych formalności i na dodatek bardzo szybko.

Nikt z pożyczkodawców nie zastanawia się, czy będzie ich stać na spłatę zaciągniętego zobowiązania. Oni wiedzą jak będą mogli dochodzić pieniędzy od pożyczkobiorców, prowadząc wobec nich działania windykacyjne przekraczającą wszelkie dopuszczalne zasady etyczne, kończąc na wszczęciu egzekucji komorniczej. Wiedzą jak mogą w nieuczciwy sposób zarabiać na nich oferując zobowiązania, które zawierają zawyżone koszty pozaodsetkowe.

Zarabiają pobierając opłaty, które często są niezgodne z obowiązującym prawem za przedłużenia, refinansowania i przeróżne dziwne pakiety za które oczywiście płaci Klient. Praktyki naruszające dobre obyczaje i uderzające w interesy konsumentów, są w tych instytucjach na porządku dziennym i dlatego korzystający z tego rodzaju finansowania, najczęściej wpadają w ogromne długi. Uważajmy na pożyczki w parabankach, ponieważ dają one początek poważnym kłopotom finansowym.

Sprawa z Provident i powództwo oddalone w całości

Kolejna sprawa z Provident zakończyła się wygraną. Poniżej publikujemy wyrok oddalający powództwo firmy pożyczkowej w całości, a nasza Klientka może wykreślić kolejnych dług na blisko 5 tysięcy złotych.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Sprawa z Provident