Chwilówka na platformie Pożyczkodaj, gdzie jednym z podmiotów udzielających refinansowania jest spółka Finansec, stała się kolejnym przedmiotem sporu o zapłatę, w którym jako pełnomocnicy Pani Łucji występowali mecenasi z naszej kancelarii oddłużeniowej. Jednym z podniesionych przez nas zarzutów, ponownie były nienależne opłaty za refinansowania, które nie pomniejszały udzielonego finansowania, tylko trafiały na konto pożyczkodawcy. Sąd uznał nasze zarzuty za właściwe i oddalił w całości pozew Finansec z Kielc.

Powód: Finansec Sp. z o.o.
Wartość przedmiotu sporu: 1.561,85 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Każda wpłata dokonywana przez pożyczkobiorcę powinna zmniejszać jego zadłużenie

Każda wpłata na rzecz pożyczkodawcy, powinna być przez niego zaliczana na poczet spłaty udzielonego finansowania. Wydaje się to być logiczne i właściwe. Ale czy zawsze tak się dzieje? Czy wszystkie wpłaty zmniejszają zadłużenie? Niestety Ci konsumenci, którzy korzystali z usług firm pożyczkowych, niejednokrotnie topią mnóstwo pieniędzy, wpłacając je na proponowane im dodatkowe usługi takie jak przedłużenia czy refinansowania. Bardzo często piszemy w artykułach zamieszczanych na stronie naszej kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika, że są to opłaty nienależne pożyczkodawcom. Jeżeli są już pobierane, to powinny zostać zaliczane na spłatę zobowiązania. Niestety pomimo, że sądy już bardzo często stają w tej kwestii po stronie pożyczkobiorców, instytucje pozabankowe dalej stosują ten fortel, przynoszący im ogromne zyski. Dzieje się tak także dlatego, że ciągle zbyt mało dłużników broni się z pomocą specjalistów w oddłużaniu przed wydawanymi przez sądy nakazami zapłaty i bilans strat w przypadku przegrywanych sprawa, wychodzi jednak na korzyść firm pożyczkowych.

Oddalony pozew Finansec z Kielc

Kolejne refinansowania i kolejny pozew Finansec z Kielc oddalony w całości. Nasza Klientka zachowała rozwagę i zwróciła się o pomoc do specjalistów w oddłużaniu z Portalu Dłużnika. Teraz już ma pewność, że była to naprawdę bardzo dobra decyzja.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

pozew Finansec z Kielc