Pętla długów to nic innego jak spłata jednych długów drugimi. Ale w kłopoty można popaść zupełnie bez swojej winy. Zadłużenie naszej Klientki po zmianie wierzyciela raptownie urosło. Naszym mecenasom nie pozostało nic innego jak poddać analizie dokumenty i zająć stanowisko w sprawie. Ich zdaniem roszczenie nie było należne funduszowi Raport. Sąd podzielił to stanowisko, oddalając powództwo w całości.

Powód: Raport NSFIZ
Wartość przedmiotu sporu: 5.455,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Pętla długów najczęściej zaczyna się do zaciągania długów na spłatę długów

Jak wpadamy w długi? Wszystko zazwyczaj zaczyna się niewinnie, od zaciągnięcia niedużej szybkiej pożyczki online. Wcale nie musimy mieć jeszcze problemów finansowych, tylko zabrakło pieniędzy na zakup czegoś, na co w danej chwili nas nie stać. Więc myślimy, że dlaczego nie moglibyśmy skorzystać z tego do czego tak zachęcają nas reklamy. No i hop, klikamy i pieniążki wpadają na nasze konto. Osiągnęliśmy cel i spełniliśmy swoją zachciankę. Zachęceni łatwo dostępną gotówką, sięgamy po kolejne chwilówki. Uważamy, że kto jak kto, ale my mamy przecież wszystko pod kontrolą. Czarna seria zaczyna się wówczas, kiedy kolejne pożyczki służą nam tylko na spłatę wcześniejszych, a i nawet na to nie wystarczają. Z powodu barku funduszy zaczynamy przedłużać i refinansować, bo tutaj jednak musimy zapłacić mniej. W końcu już nie mamy na cokolwiek i zaprzestajemy jakichkolwiek wpłat. Znajdujemy się w pełnoobjawowej sprali zadłużenia i teraz tylko specjalistyczna pomoc w oddłużaniu będzie w stanie nas uratować.

Wygrywamy z Raport NSFIZ

Kiedy fundusz Raport wystąpił na drogę sądową, wnieśliśmy sprzeciw od wydanego nakazu zapłaty. Nasza linia obrony okazała się jakże trafna. Roszczenie pozywającego upadło w sądzie i spirala zadłużenia naszej Klientki zaczyna się coraz bardziej rozluźniać.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pętla długów