Parabank sprzedał dług do Ultimo i właśnie egzekucją komorniczą była straszona nasza Klientka już wtedy, kiedy sprawa była jeszcze na etapie przedsądowym. Ale jak widać na wyroku zamieszczonym poniżej, Ultimo Portfolio nie będzie miało podstaw do wszczęcia egzekucji, ponieważ nasi specjaliści w oddłużaniu skutecznie obronili kolejną osobę. Zapadł wyrok oddalający w całości.

Powód: Ultimo Portfolio Investment
Wartość przedmiotu sporu: 10.062,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Nie tak szybko do egzekucji komorniczej jak wmawia Ci to windykacja

Jakże jest to powszechnie stosowany zabieg w rękach windykacji. Jaki? A nic innego jak wmawianie zadłużonemu, że jego dług już lada moment znajdzie się w egzekucji komorniczej. I o zgrozo w wielu przypadkach przynosi to oczekiwany skutek, czyli spłatę bardzo często niezasadnego długu, czy podpisanie niekorzystnej dla konsumenta ugody. Oczywiście, że wierzyciel może skierować sprawę do komornika, ale po drodze muszą zaistnieć określone prawem przesłanki.

Jeżeli podstawą do egzekucji ma być nakaz zapłaty, to musi najpierw zostać wydany przez sąd i potem się uprawomocnić. Dopiero wtedy wierzyciel ma prawo wystąpić do sądu o nadanie klauzuli wykonalności, która rzeczywiście otwiera drogę do komornika. Ale po drodze mamy prawo do wniesienia sprzeciwu i merytorycznej obrony przed roszczeniem, która jakże często kończy się oddaleniem powództwa. Nie ma prawomocnego nakazu lub wyroku opatrzonego klauzulą wykonalności, nie ma mowy o egzekucji.

Parabank sprzedał dług do Ultimo

Jako pełnomocnicy naszej Klientki, wnieśliśmy sprzeciw od nakazu zapłaty. Na dalszym etapie sprawy trafnie uargumentowaliśmy nasze stanowisko procesowe, dzięki czemu sąd nie miał wątpliwości po czyjej stronie leży racja. Roszczenie Ultimo Portfolio zostało oddalone w całości. Dzięki temu pozywający nie będzie mógł wystąpić do sądu po uprawomocnieniu się wyroku o nadanie klauzuli wykonalności. Pani Lena nie musi już obawiać się spotkania z komornikiem.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Parabank sprzedał dług do Ultimo