Wielu dłużników rwie sobie włosy z głowy i nieustannie zadaje pytanie: jak ja mam wyjść z tych długów?! Często punktem zwrotnym jest ten moment, kiedy następuje cesja do funduszu sekurytyzacyjnego i sprawa trafia do sądu. Tak było właśnie w tej sprawie. Opracowaliśmy szczegółowy plan, który teraz wcielamy w życie. Najważniejsze, że zadłużenie naszej Klientki maleje, a ona zaczyna odzyskiwać wiarę w samą siebie i w to, że życie bez długów będzie jednak możliwe.

Powód: Eques Creditum FIZNFS
Wartość przedmiotu sporu: 2.579,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Cesja do funduszu sekurytyzacyjnego

Wplątaliśmy się  w nie lada kłopoty zaciągając liczne pożyczki pozabankowe. Jesteśmy nad przepaścią i nie mamy pojęcia co teraz robić. Przedłużamy, refinansujemy, wpłacamy jakieś drobne na spłaty. Jesteśmy wykończeni nieustającą windykacją, a nasze zobowiązania zaczynają zmieniać wierzycieli. Tymi, którzy skupują długi są fundusze sekurytyzacyjne. To one mają swoje miejsce na rynku finansowym i są „królami” długów. Nabywają je na drodze cesji w ogromnych pakietach od banków i firm pożyczkowych. Następnie kierują sprawy do sądów i uzyskują nakazy zapłaty.

Jednak wielu dłużników nie zdaje sobie sprawy, że właśnie cesja do funduszu sekurytyzacyjnego, okazuje się dla niego niebywałą szansą, aby pozbyć się długu. Cesje często okazują się dziurawe jak sito i wierzyciele wtórni nie są w stanie wykazać dochodzonych roszczeń. Ale dowiemy się o tym czy powództwo jest zasadne, czy nie tylko wtedy, kiedy zwrócimy się o pomoc do kancelarii prawnej specjalizującej się w oddłużaniu. Jak pokazują prowadzone przez Portal Dłużnika sprawy, profesjonalnie poprowadzony spór o zapłatę z funduszem sekurytyzacyjnym, daje pozwanemu o wiele większą szansę na wygraną lub ograniczenie powództwa, niż kiedy zostałby pozwany przez pożyczkodawcę.

Wygrana z Eques Creditum

Pani Anna nie mogła podjąć lepszej decyzji niż zwrócenie się o pomoc do kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika. Cesja do funduszu sekurytyzacyjnego okazała się prezentem od firmy pożyczkowej. Poniżej wyrok oddalający powództwo funduszu Eques Creditum.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Cesja do funduszu sekurytyzacyjnego