Niejednokrotnie w artykułach zamieszczanych na stronie naszej kancelarii pisaliśmy, że wniesienie apelacji ma tylko wtedy sens, kiedy są ku temu przesłanki. Brak podstaw do apelacji spowoduje tylko konieczność ponoszenia przez pozwanego dodatkowych kosztów, które w zależności od wysokości roszczenia mogą być znaczne. W prezentowanej dziś sprawie fundusz poniósł porażkę w obu instancjach. Eques Debitum przegrywa w apelacji i dziś prezentujemy 

Powód: Eques Debitum FIZNFS
Wartość przedmiotu sporu: 2.869,16 zł
Zadanie: Obrona procesowa w sądzie I i II instancji
Uzyskany efekt: Apelacja oddalona w całości, brak odsetek, brak kosztów procesu

Dlaczego instytucje pozabankowe nie kierują się przy udzielaniu pożyczek zdolnością kredytową Klientów?

Wchodząc na stronę i biorąc pożyczkę online w instytucji pozabankowej, jesteśmy zapewniani o odpowiedzialnym pożyczaniu i sprawdzaniu konsumentów w różnych rejestrach. Przecież tego typu czynność nie jest niczym innym, jak jednym z głównych elementów badania zdolności kredytowej potencjalnego Klienta. Więc jak to się dzieje, że zadłużeni, posiadający negatywne wpisy, czy też osoby bez dochodów jednak dostają pożyczki? Nasuwa się jedna odpowiedź. Tutaj nie chodzi o dobro pożyczkobiorcy i o to, aby mógł uregulować zaciągnięte zobowiązanie tylko o to, aby został dłużnikiem i płacił przeróżne przedłużenia, refinansowania, odsetki, horrendalne prowizje i różne inne cuda. On ma płacić, a ewentualnym spłaceniem zajmie się później komornik. Dlatego tego typu zapewnienia nie są nic warte. Jest to po prostu fikcja i udawanie, że dba się o pożyczkobiorców, bo w rzeczywistości wpędza się ich w okropne długi, które pozbawiają ich niejednokrotnie tego na co wcześniej ciężko pracowali.

Eques Debitum przegrywa w apelacji

Kiedy nasza Klientka przesłała do naszej kancelarii dokumenty, które przyszły z sądu w sprawie z powództwa Eques Debitum, jak zawsze poddaliśmy je dokładnej analizie, aby móc ustalić właściwą strategię działania. Sprzeciw, zarzuty, argumentacja, obrona procesowa i wyrok wydany przez sąd I instancji oddalający powództwo w całości. Ale fundusz nie chciał dać za wygraną i dalej bronił się w apelacji i jak widać na wyroku poniżej z marnym skutkiem. Eques Debitum przegrywa w apelacji kolejny raz.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Eques Debitum przegrywa w apelacji