Dłużnik musi czasami pokazać rogi wierzycielowi, aby ten wiedział, że nie ma prawa żądać od niego czegoś co mu się nie należy. Bierna postawa jest jak woda na młyn dla pożyczkodawcy. Stoi na wyższej pozycji i dyktuje warunki. A jak pokazuje dzisiejsza sprawa z powództwa Money Man to właśnie ona była stroną mającą rację w tym sporze. Nie ukrywamy, że pomoc naszych specjalistów w oddłużaniu z Portalu Dłużnika była jednak decydująca w całym przebiegu sporu. Wykazaliśmy niezasadność roszczenia na prawie 1400 zł. Sąd oddalił roszczenia ID Finance w całości, przenosząc na niego koszty postępowania sądowego.

Powód: ID Finance Poland Sp. z o.o.
Wysokość długu: ok. 1.400,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Płacąc wierzycielowi musisz wiedzieć za co płacisz

Tak drogi dłużniku. To co wyżej przeczytałeś dotyczy właśnie Ciebie. Zastanawiasz się o co nam chodzi? Przecież wziąłeś pożyczkę to musisz ją spłacić, a nie pytać, czy masz to robić. W części jak najbardziej się zgadzamy. Kiedy coś pożyczamy należy to bezwzględnie oddać i nie ulega to żadnej dyskusji. Ale czy zastanawiałeś się, czy to co płacisz jest zasadne? Czy wszystko to co płacisz należy się pożyczkodawcy? Czy Twój dług wobec wierzyciela jeszcze w ogóle istnieje? Pytań moglibyśmy mnożyć w nieskończoność, ale ważnych jest kilka podstawowych spraw. Czy wierzyciel ma podstawę , aby żądać od Ciebie pieniędzy czyli czy posiada umowę. Idąc dalej tym tropem, czy ta umowa jest prawidłowo skonstruowana i czy nie zawiera klauzul abuzywnych. Czy, aby to co dostałeś od pożyczkodawcy nie zostało już przez Ciebie spłacone licznymi przedłużeniami lub refinansowaniami. Czy suma jakiej domaga się wierzyciel ponad tą , którą Ci udostępnił ma uzasadnienie?

No właśnie, wpłacając wierzycielowi pieniądze należy mieć pełną świadomość za co je płacimy. Wielu dłużników po konsultacji prawnej z mecenasami z kancelarii oddłużeniowej Portal Dłużnika otwiera szeroko oczy, dowiadując się, że część niby długów ma już spłaconych. Dlatego tak ważne jest dociekanie: skąd, dlaczego i z jakiego powodu…

Sprawa z powództwa Money Man

Dziś kolejna sprawa z powództwa Money Man. ID Finance już nie pierwszy raz przegrywa potyczkę sądową z naszym Klientem. Tym razem jako pełnomocnicy reprezentowaliśmy Panią Adriannę. Poniżej wyrok w tej sprawie.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Sprawa z powództwa Money Man