Otrzymałeś z sądu przesyłkę a w niej nakaz zapłaty wraz z pozwem? Nie zapomnij napisać na kopercie daty odbioru przesyłki. Dochowanie terminu na wniesienie sprzeciwu jest najistotniejszą rzeczą, która pozwoli na obronę przed roszczeniem. Masz na to aż, a może tylko 14 dni. Uczulamy i przestrzegamy, w dzisiejszej sprawie o mały włos pozew firmy pożyczkowej Optima pozostałby bez odpowiedzi. Dociekliwość pełnomocnika, pozwoliła dosłownie w ostatniej chwili zareagować i zmieścić się w terminie na wniesienie sprzeciwu. Dzięki temu mógł podjąć dalsze czynności procesowe, których celem było wykazanie niezasadności roszczenia firmy pożyczkowej Optima na 4.759,25 zł. Jak widać na wyroku wydanym przez sąd udało się to Portalowi Dłużnika ze 100% skutecznością. Powództwo zostało oddalone w całości.

Wierzyciel: Optima Sp. z o.o.
Wysokość długu: 4.759,35 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Bądź uważny a unikniesz płacenia niezasadnych długów

Terminy, terminy i dochowanie terminów jeszcze raz. To jest to co determinuje pracę sądów i wszystkich kancelarii prawnych, które zajmują się nie tylko oddłużaniem. Narzucają one bieg sprawom i niedotrzymanie, któregoś z nich może raz na zawsze uniemożliwić obronę. Nie będzie wtedy miało najmniejszego znaczenia, że strona pozwana miała rację i wytoczone przeciw niej powództwo w ogóle nie powinno znaleźć się w sądzie. Z pozoru niewinny jeden dzień spóźnienia ma kolosalne znaczenie, ponieważ skutecznie zamyka drogę pozwanemu do przedstawienia swojego stanowiska. Z automatu przegrywa sprawę jeżeli, oczywiście ze swojej winy, spóźni się z wniesieniem sprzeciwu, czy innego pisma obarczonego określonym terminem.

Oczywiście są sytuacje niezależne od pozwanego, kiedy nie mógł spełnić się w określonym czasie z wniesieniem sprzeciwu. W takim przypadku po ich przedstawieniu i udokumentowaniu, istnieje możliwość przywrócenia terminu. W ten sposób skutecznie można wykazać brak winy w uchybieniu terminu i wznowić na nowo całe postępowanie.

Niemniej jednak specjaliści w oddłużaniu z Portalu Dłużnika zalecają wszystkim dłużnikom, aby zrobili porządek w swoich długach. Dłużnik musi wiedzieć przynajmniej od kogo i ile pożyczył. Ile spłacił i ile jeszcze żąda od niego wierzyciel. W jakim dniu odebrał list z sądu. To są bardzo ważne informacje.

Pozew firmy pożyczkowej Optima

Dlatego tak ważne jest notowanie dat odbioru przesyłek z sądu. To co napisane nie wyleci z naszej głowy. Zostanie na papierze i przypomni o terminie. W dzisiejszej sprawie na początku walka z czasem, potem obrona przed pozwem Optima zakończone pełnym sukcesem.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pozew firmy pożyczkowej Optima