Pożyczkodawca liczy na to, że kiedy uzyska w sądzie nakaz zapłaty, dłużnik pokornie przyjmie wszystko bez sprzeciwu czy zarzutów i będzie spłacał sam, albo „pomoże” mu w tym komornik. I niestety wielu z nich ma rację, ponieważ nadal zbyt mało pozywanych ma świadomość, że obrona w sądzie ma sens i często przynosi wymierny skutek w postaci anulowania długu. Pani Agnieszka, która zwróciła się do naszej kancelarii oddłużeniowej w sprawie z Profi Credit była świadoma swoich praw. Została pozwana w postępowaniu nakazowym z weksla na prawie 15.000 zł. W jej przypadku pożyczka została spłacona, a dochodzona pozwem kwota była jednoznaczna chyba tylko dla Profi Credit. W związku z tym podjęliśmy się obrony naszej Klientki. Sąd oddalił powództwo Profi Credit w całości.

Wierzyciel: Profi Credit Polska S.A.
Wysokość długu: ok. 15.000,00 zł
Zadanie: Zarzuty od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Zdezorientowani dłużnicy i pomoc specjalistów z Portalu Dłużnika

Wszystkich przeraża fakt wydania na ich rzecz nakazu zapłaty zobowiązującego dłużnika w terminie 14 dni do uregulowania zasądzonej należności. Niemniej jednak to co wzbudza jeszcze większe emocje, to kwoty dochodzone przez wierzycieli, To one wywracają świat do góry nogami. Pozwani są totalnie zdezorientowani i nie mogą pojąc skąd się one wzięły w takiej wysokości. Próbują sami czytać pozew i zupełnie niepotrzebnie wpędzają się w jeszcze większe poczucie winy, dochodząc do wniosku, że nic z tego nie rozumieją.

Dłużniku, musisz wiedzieć, że w żadnym wypadku nie masz obowiązku znać się na prawie i rozumieć wszystkich treści zawartych w pismach procesowych, które dostarczył Ci sąd. Zrozumienie pozwu, załączników bardzo często stanowi nie lada problem dla zdecydowanej większości pozywanych, o obronie procesowej nie wspominając. Nie musisz jeszcze dodatkowo obwiniać się za tę niewiedzę. Już dosyć masz problemów z wierzycielami, windykacją i spływającymi nakazami zapłaty. Dlatego, najlepiej będzie skontaktować się z Portalem Dłużnika, aby uzyskać profesjonalną pomoc w oddłużaniu i poprowadzeniu Twojej sprawy.

Obrona w sądzie przed roszczeniem Profi Credit

Obrona w sądzie ma kluczowe znaczenie, gdy dłużnik został pozwany. Trafne zarzuty, wniosek o wstrzymanie wykonalności nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym i sąd jak w tym wypadku wydaje wyrok jakże korzystny dla naszej Klientki. Nienależne firmie pożyczkowej Profi Credit dług w wysokości 15.000 zł przechodzi do historii. Pani Agnieszka może już odetchnąć z ulgą.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Obrona w sądzie przed roszczeniem