Jak wyjść z pętli długów? Musimy raz jeszcze napisać to co oczywiste i ponownie podkreślić jedną rzecz. Dopóki dłużnik nie zaprzestanie zaciągania nowych pożyczek, nie ma co marzyć o wyjściu z długów. W takie sytuacji nawet najlepsi specjaliści w oddłużaniu będą bezradni. Co z tego, kiedy zniwelują jeden dług, jak na jego miejscu pojawi się następny i następny. Taka droga do niczego nie prowadzi. Chcesz poważnie myśleć o wyjściu z zadłużenia? Musisz zaprzestać zaciągania nowych zobowiązań. I taką właśnie deklarację otrzymaliśmy od Pana Łukasza, kiedy skontaktował się z Portalem Dłużnika w związku z pozwem funduszu sekurytyzacyjnego. Rozpoczęliśmy proces walki z jego długami, a na pierwszy ogień poszedł pozew od Prokura na 2.689 zł. Jak widać zadziałaliśmy skutecznie wygrywając spór. Sąd oddalił powództwo w całości, obciążając powódkę kosztami procesu.

Powód: Prokura NSFIZ
Wysokość długu: 2.689,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Jak wyjść z pętli długów?

Kancelaria prawna Portal Dłużnika powstała po to, aby pomagać ludziom wychodzić z długów. Oczywiście możemy zrobić bardzo wiele w kierunku wyprowadzenia zadłużonego na finansową prostą, ale bez zaangażowania z jego strony i odpowiedzialnego podejścia do całego procesu, czasami nie możemy za wiele zdziałać. Samo zlecenie nam swoich bieżących spraw, niestety nie wystarczy do osiągnięcia pełnego sukcesu. Często powtarzamy, że aby móc skutecznie pozbyć się długów potrzebny jest właściwy plan i odpowiednia strategia. Oczywiście podtrzymujemy nasze stanowisko w tej kwestii, ponieważ nieprzemyślane działania na chybił trafił w naszej ocenie nie mogą przynieść nic dobrego. Ale oprócz tego jakże ważnego elementu oddłużania jest jeszcze jeden, może nawet i ważniejszy. A czym on jest? Podjęcie decyzji o wychodzeniu z długów powinno być przemyślane. Dłużnik powinien sobie zdawać sprawę z tego, że nie będzie to spacerek, tylko wyboista droga, przeplatana sukcesami jak i porażkami przez, które pomożemy mu przejść możliwie najłagodniej. I oczywiście zero zaciągania nowych pożyczek. Dług ma maleć a nie rosnąć, a spirala ma się rozluźniać.

Prokura NSFIZ przegrywa w sądzie I instancji

Nasz Klient dotrzymuje danego nam słowa i nie zaciąga już nowych pożyczek. Wiemy, że nie jest mu łatwo, ale okazuje się, że można żyć oszczędnie i nie przymierać głodem. Wygrana sprawa z Prokura dodała wiary w sens działań prowadzonych przez kancelarię oddłużeniową Portal Dłużnika. Uwierzył w nasze słowa, że oddłużanie nie jest fikcją. Potwierdził to jednoznacznie sąd I instancji, wydając korzystny wyrok oddalający roszczenie Prokura w całości.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 42 620 06 30 lub +48 42 620 06 31

Email: pomoc@portal-dluznika.pl

Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Jak wyjść z pętli długów