Pozew Optima oddalony

Prezentujemy kolejny pozew Optima oddalony w sądzie. Ale po kolei… Nasza Klientka dwa lata temu chcąc spełnić swoje marzenie o zagranicznych wakacjach skusiła się na pożyczkę w spółce finansowej Optima. Wyjazd był wspaniały, ale pożyczka została. Pani Barbarze nie udało się spłacić całości zobowiązania zgodnie z zawartą umową. Wynikiem takiego stanu rzeczy była trwająca kilka miesięcy windykacja, wypowiedzenie umowy i w konsekwencji skierowanie przez Optima pozwu do sądu. Został wydany nakaz zapłaty na ponad 5500 zł. Nie wiadomo czy sprawa nie skończyłaby się egzekucją komorniczą, gdyby nie pomoc koleżanki, którą specjaliści w oddłużaniu z Portalu Dłużnika wyciągnęli z podobnego problemu, choć z innym wierzycielem. Skierowała przyjaciółkę do naszej kancelarii prawnej, a my przyjrzeliśmy się dokumentom i przedstawiliśmy stanowisko w sprawie. I jak widać, nasza argumentacja przedstawionych w pismach procesowych okazała się dla sądu rzeczowa i merytoryczna. Wydał wyrok oddalający w całości powództwo Optima.

Wierzyciel: Optima Sp.z.o.o.
Wysokość długu: 5.554,00 zł
Zadanie: Sprzeciw od nakazu zapłaty, obrona procesowa
Uzyskany efekt: Powództwo oddalone w całości

Zastanówmy się nad konsekwencjami związanymi z pożyczaniem pieniędzy

Rozumiemy tych, którzy chcą spełniać swoje marzenia, pasje, rozwijać zainteresowania czy podnosić swój poziom życia. Wszystko dobrze jeżeli jest to wynikiem naszej pracy i związanych z nią dochodów. O wiele gorzej, kiedy osiągamy to zaciągając kolejne kredyty w bankach a potem, gdy już nie mamy zdolności kredytowej, sięgamy po inne łatwo dostępne źródło finansowania w firmach pozabankowych. Sygnałem ostrzegawczym powinien być już fakt, że bank odmawia nam kredytowania. I w tym momencie powinniśmy powiedzieć stop i skupić się na spłacie posiadanych już zobowiązania, a nie dalej brnąć w następne coraz droższe.

Okres wakacyjny jest szczególnym pod względem wzrostu zaciąganych przez konsumentów pożyczek. Są zmęczeni pracą i tak bardzo czekali na wymarzony urlop, że nie myślą co będzie potem. Biorą pożyczki szybko bez zastanawiania się o konsekwencjach, albo uważają, że jakoś dadzą radę. Piękne wakacje się kończą a dług do spłacenia pozostaje i nie pozwala o sobie zapomnieć.

Proszę Państwa, mecenasi z Portalu Dłużnika zalecają szczególną ostrożność w zaciąganiu pożyczek w parabankach na wyjazdy wakacyjne. Proszę nam uwierzyć, że ta decyzja dla wielu kończy się koszmarem i szarpaniną z pożyczkodawcą nie wartą najpiękniejszych wakacji.

Pozew Optima oddalony przez sąd

Na szczęście Portal Dłużnika ma też lekarstwo na wakacyjne pożyczki, tak jak w przypadku naszej Klientki. Udało się nam z sukcesem obronić ją przez całym roszczeniem Optima. Ale chcemy zaznaczyć, że mimo wysiłku jaki wkładamy w każdą sprawę, nie każda ma tak szczęśliwe zakończenie.

Jeśli masz pytania zadzwoń lub napisz.

Telefon: +48 881 201 160
Email: pomoc@portal-dluznika.pl
Nasz profil na Facebooku: https://web.facebook.com/portaldluznika/

Pozew Optima oddalony